Dramat Milanu! Szalona końcówka sezonu zabrała Piątkowi Ligę Mistrzów

Milan wygrał czwarty mecz z rzędu, ale ostatecznie nie awansował do przyszłej edycji Ligi Mistrzów, bo swoje spotkania wygrały także Inter i Atalanta Bergamo.

O tym, kto, poza Juventusem i Napoli, zagra w kolejnej edycji Ligi Mistrzów zadecydowała ostatnia kolejka Serie A. Przed niedzielnymi meczami AC Milan zajmował 5. miejsce i do trzeciej Atalanty oraz czwartego Interu tracił zaledwie punkt.

Milan, aby liczyć się w walce o Ligę Mistrzów musiał wygrać, a także liczyć na potknięcie Atalanty lub Interu. Drużyna Krzysztofa Piątka świetnie rozpoczęła mecz ze SPAL, bo już po 23. minutach prowadziła 2:0, po golach Calhanoglu oraz Kessiego. SPAL zdołało odrobić straty, ale w 64. minucie to znowu Milan prowadził. Krzysztof Piątek został sfaulowany w polu karnym, a Kessie pewnie wykorzystał jedenastkę. Później wynik się już nie zmienił.

Atalanta przegrywała z Sassuolo 0:1, po bramce Berardiego. Ale ostatecznie wygrała 3:1. Bramki zdobywali: Zapata, Gomez i Pasalić.

Najwięcej emocji było w trakcie meczu Interu z Empoli. Mediolańska drużyna atakowała od pierwszych minut, ale dopiero w drugiej połowie objęła prowadzenie. Bartłomieja Drągowskiego pokonał ładnym strzałem z dystansu Keita Balde. Wcześniej Polak popisał się wieloma efektownymi interwencjami. Przy stanie 0:1 obronił nawet rzut karny, który wykonywał Mauro Icardi.

W 76. minucie Hamed Juniot Traore doprowadził do remisu, więc - w wirtualnej tabeli - to znowu Milan, kosztem Interu, miał zapewnioną grę w Lidze Mistrzów. Radość Rossonerich nie trwała jednak długo, bo już w 81. minucie Nainggolan strzelił gola na 2:1 dla Interu. Tym samym Inter uplasował się na czwartym miejscu, tuż za Atalantą. Empoli spadło do Serie B a Milan, choć wygrał czwarty mecz z rzędu, zakończył rozgrywki na piątej lokacie.

To duży cios dla Milanu, a w szczególności dla jego budżetu. Bez pieniędzy z Ligi Mistrzów klub nie może liczyć na duże wzmocnienia. Ba, musi się obawiać czy największe gwiazdy zostaną w klubie. Milan ostatni raz grał w Lidze Mistrzów w 2014 roku, natomiast Atalanta zadebiutuje w tych rozgrywkach. Zespół z Bergamo zdobył w tym sezonie aż 77 bramek, czyli najwięcej w całej lidze.