Fatalna wiadomość dla Milanu! Juventus nie pomógł w walce o awans do Ligi Mistrzów

Juventus zremisował z Atalantą 1:1, co stawia w nie najlepszej sytuacji Milan, który liczył na porażkę gości. "Rossonerim" oddalił się awans do Ligi Mistrzów.

Atalanta objęła prowadzenie po golu Josipa Ilicia w 33. minucie. Na 10 minut przed końcem stan spotkania wyrównał Mario Mandżukić. To bardzo ważny wynik w kontekście walki o trzecie i czwarte miejsce, które dają awans do Ligi Mistrzów. Przed ostatnią kolejką Atalanta ma 66 punktów i zajmuje trzecią pozycję - wyprzedza Inter Mediolan (66 pkt) i AC Milan (65 pkt). Gdyby Atalanta przegrała z Juventusem, miałaby 65 pkt i ze względu na gorszy bilans spotkań znajdowałaby się za Milanem.

Kto zagra w Lidze Mistrzów?

Kluczowe będą spotkania, które zostaną rozegrane w przyszłą niedzielę. Atalanta zagra z 10. Sassuolo, Inter Mediolan z 18. Empoli (które walczy o utrzymanie), natomiast Milan na wyjeździe z 11. Spal. Atalanta i Inter będą pewne awansu do LM w przypadku zwycięstwa; Milan takiej pewności nie ma i musi liczyć na wpadkę jednego ze swoich rywali.