Krzysztof Piątek strzelił gola dla Milanu po 564 minutach! Milan wygrywa ze spadkowiczem [WIDEO]

Krzysztof Piątek przełamał się po sześciu meczach i 564 minutach bez strzelonego gola! Napastnik Milanu trafił do siatki w meczu z Frosinone. "Rossoneri" pokonali spadkowicza z Serie A 2:0.

Krzysztof Piątek strzelił gola w 57. minucie spotkania - pokonał bramkarza Frosinone z najbliższej odległości po dograniu Fabio Boriniego. To było jego 22. trafienie w tym sezonie Serie A, dzięki czemu zrównał się w klasyfikacji strzelców z drugim Duvanem Zapatą (Atalanta). Najlepszym strzelcem jest Fabio Quagliarella z Sampdorii (26 trafień). W czołówce znajduje się jeszcze Cristiano Ronaldo; zawodnik Juventusu strzelił 21 goli.

Tak Krzysztof Piątek strzelił gola dla Milanu:

Milan w 51. minucie był o krok od straty gola z Frosinone, które zajmuje 19. miejsce i zostało już zdegradowane. Po faulu Ignazio Abate Gianluigi Donnarumma obronił rzut karny wykonywany przez Camillo Ciano. Wynik spotkania kapitalnym strzałem z rzutu wolnego ustalił Suso.

Milan po tym meczu ma 65 pkt i zajmuje piąte miejsce w lidze. Czwarty Inter i trzecia Atalanta mają o jeden punkt więcej. Jeśli Milan w ostatniej kolejce zdoła go odrobić (26 maja zagra ze SPAL), zagra w Lidze Mistrzów. Czwarte miejsce oraz wyższe gwarantuje bowiem awans do Ligi Mistrzów.