Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Skandal i dramat włoskiego klubu! Zespół dwóch Polaków zdegradowany do trzeciej ligi

Miała być walka o awans do Serie A, będzie walka o powrót na jej zaplecze. Palermo nie weźmie udziału w barażach o awans do pierwszej ligi włoskiej. Klub Radosława Murawskiego i Przemysława Szymińskiego został zdegradowany do Serie C za nieprawidłowości finansowe.

Palermo w zakończonym sezonie Serie B zajęło trzecie miejsce, co dało mu prawo do udziału w barażach o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Do tego udziału jednak nie dojdzie ze względu na degradację do trzeciej ligi. To kara nałożona przez włoski związek piłki nożnej za nieprawidłowości finansowe związane z działalnością Maurizio Zampariniego, byłego prezesa klubu, oskarżonego o pranie brudnych pieniędzy.

Tak dotkliwa kara to fatalna informacja dla Polaków występujących w sycylijskim klubie - Radosława Murawskiego i Przemysława Szymińskiego. Obydwaj w tym sezonie byli podstawowymi piłkarzami swojego zespołu, pierwszy z nich rozegrał 32 mecze, a drugi wystąpił w 20 spotkaniach. Kontrakty obydwu są ważne do czerwca przyszłego roku.

Dalszy ciąg problemów

Degradacja to nie początek, a ciąg dalszy problemów włoskiego klubu. Przez cały sezon Palermo zmagało się z dużymi problemami finansowymi - zawodnicy przez kilka miesięcy nie otrzymywali pensji, a zadłużenie klubu wyniosło aż 23 mln euro.

Więcej o:
Komentarze (4)
Skandal i dramat włoskiego klubu! Zespół dwóch Polaków zdegradowany do trzeciej ligi
Zaloguj się
 • miszka_szyfman

  Oceniono 4 razy 4

  Dlaczego nie zdegradowali ich w poprzednim sezonie , tak jak Bari do Serie D ?

 • loginwpasy

  0

  23 mln euro dłudu to niewiele mniej niż gts wisła, ale gts to chluba narodu i nie może dostać kary degradacji.

 • petralisa

  0

  :))))) Kłopoty z dziewczynami? Tak, wszyscy ludzie kochają sprawy wielkie i długotrwałe działania. Spróbuj > > > www.XXmacho.Com

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX