Napoli wygrywa po golu w końcówce. Fatalna seria Arkadiusza Milika

Napoli pokonało SPAL 2:1 w meczu 36. kolejki Serie A. Drużyna Carlo Ancelottiego decydującego gola strzeliła w końcówce meczu, a trafienie Ruiego było ozdobą tego spotkania.

Przez większość meczu wiało totalną nudą, a piłkarze zmagali się z bardzo mocnym deszczem. Na bramki musieliśmy czekać do 49 minuty. Wtedy piłkę dostał Allan, który ładnie przełożył sobie ją z lewej na prawą nogę i pięknym uderzeniem pokonał Viviano.

SPAL odpowiedziało w 78 minucie. Wówczas faulowany w polu karnym był jeden z zawodników SPAL, a jedenastkę na gola zamienił Petagna. Warto jednak zauważyć, że blisko obrony był bramkarz Napoli - Meret. Wtedy mu się nie udało, ale Meret był bohaterem tego spotkania, bo wielokrotnie ratował swoją drużynę.

Napoli wygrało po golu w samej końcówce, a jego autorem był Marco Rui, który nie dał żadnych szans Viviano.

Niestety wystąp Polaków mocno dyskretny. Arkadiusz Milik się starał, strzelał kilka razy, ale najbliżej gola był w trzeciej minucie, gdy uderzył w słupek. Piotr Zieliński zaliczył tylko jedno dobre podanie, ale Younes nie wykorzystał klepki Polaka. Zdecydowanie więcej okazji do interwencji miał Thiago Cionek, który kilka razy ładnie zatrzymywał piłkę. Obrońca zobaczył też żółtą kartkę.

Dla Arkadiusza Milika był to już czwarty mecz z rzędu bez gola. Co więcej, w ostatnich siedmiu meczach Polak zdobył tylko jedną bramkę.

Napoli jest już pewne drugiego miejsca w Serie A. Spal w tym momencie zajmuje 11. miejsce w lidze.