Milan stoi przed jeszcze trudniejszym zadaniem w walce o Ligę Mistrzów. Gwiazdor zawieszony do końca sezonu

Lucas Paqueta został zawieszony na trzy spotkania. Taką decyzję podjął Wydział Dyscypliny włoskiej federacji po tym, jak zawodnik Milanu uderzył arbitra w rękę po otrzymaniu żółtej kartki. Brazylijczyk tym samym nie wyjdzie na boisko do końca tegorocznej rywalizacji w Serie A.

Lucas Paqueta w 74. minucie meczu z Bologną (2:1) otrzymał żółtą kartkę za agresywne zachowanie w stosunku do rywala. Zaczął dyskutować z arbitrem, po czym uderzył go w rękę. Sędzia natychmiast upomniał Brazylijczyka po raz drugi, po czym nakazał mu opuszczenie boiska. Wydział Dyscypliny włoskiej federacji natychmiast podjął decyzję o zawieszeniu piłkarza Milanu na 3 mecze.

Ta decyzja oznacza, że Paqueta nie wystąpi już w obecnym sezonie Serie A, czym znacznie utrudnił zawodnikiem Gennaro Gattuso walkę o awans do Ligi Mistrzów. Milan zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli, tracąc 3 punkty do czwartej Atalanty. "Rossonerri" pozostały jeszcze mecze z Fiorentiną, Frosinone i SPAL.

Tiemoue Bakayoko wydał oświadczenie ws. swojego skandalicznego zachowania

Była 26. minuta poniedziałkowego spotkania Milanu z Bologną, kiedy Lucas Biglia opuszczał murawę w asyście medyków. Pomocnik Rossonerich nabawił się kontuzji i potrzebował zmiany. W jego miejsce na boisku pojawił się Jose Mauri. Miało być jednak inaczej, bo Gennaro Gattuso chciał, by Biglię zastąpił Tiemoue Bakayoko. Problem w tym, że Francuzowi do gry się nie spieszyło - wręcz odmówił wejścia na boisko, co potwierdził m.in. znany włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio, a internauci wychwycili, że wypożyczony z Chelsea zawodnik w trakcie powrotu na ławkę rzucił do trenera krótkie: F*ck off man ["Pier...l się człowieku"]. We wtorek piłkarz Milanu opublikował oświadczenie, tłumacząc całe zdarzenie.