Antonio Conte blisko nowego klubu! By³y trener Juventusu i Chelsea wraca do pracy

Antonio Conte jest bliski objêcia posady szkoleniowca Romy - donosi portal calciomercato.com.

W marcu AS Roma zwolniła Eusebio Di Francesco, jednego z najzdolniejszych włoskich trenerów. To efekt odpadnięcia w 1/8 finału Ligi Mistrzów oraz rozczarowującej postawy w lidze. Rzymski klub przejął później Claudio Ranieri, który ma sprawić, że Roma awansuje do Ligi Mistrzów. Ale na razie klub zajmuje szóste miejsce w Serie A. Nawet jeśli misja Ranieriego powiedzie się, to były szkoleniowiec Leicester zapewne opuści klub. W jego miejsce zameldować ma się Antonio Conte, a jednym z nowych dyrektorów sportowych ma zostać Gianluca Petrachi, który obecnie pełni tę funkcję w Torino. Petrachi to dobry znajomy Conte, poznali się pod koniec lat 80., kiedy wspólnie grali dla Lecce.

Antonio Conte wraca do pracy

Conte wyrobił sobie markę w Juventusie, z którym zdobył trzy mistrzostwa Włoch z rzędu, choć w poprzednich sezonach klub zajmował, wstydliwe, siódme miejsce w lidze. Następnie Conte objął kadrę Włoch, z którą pokazał się z dobrej strony na Euro 2016, gdzie awansowali do ćwierćfinału turnieju. Latem 2016 roku Conte został trenerem Chelsea. W pierwszym sezonie na Stamford Bridge wygrał mistrzostwo Anglii i dotarł do finału krajowego pucharu, gdzie przegrał z Arsenalem. Po drugim sezonie został zwolniony. Od tego momentu pozostaje bez pracy.