Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Tuttosport" wyjaśnia, dlaczego Juventus drastycznie zmienia koszulki. Zrywa ponad 100-letnią tradycją

W sezonie 2019/20 piłkarze Juventusu będą występować w nowych koszulkach. Pierwszy raz od 1903 roku zawodnicy turyńskiego klubu nie będą występować w "pasiakach". Dlaczego?

Przypomnijmy: we wtorek Federico Bernardeschi i Paulo Dybala pozowali w nowych trykotach przygotowując się do oficjalnej prezentacji. To oznacza, że klub zerwał z ponadstuletnią tradycją "pasiaków". Od 1903 roku piłkarze Juventusu występowali w koszulkach w charakterystyczne biało-czarne pionowe pasy. Teraz koszulki będą podzielone na dwie części: białą i czarną, które będą połączone różowym wąskim paskiem.

Juventus zmienia koszulki dla zagranicznych rynków

Dlaczego Juventus zdecydował się na tak diametralną zmianę koszulek? Oczywiście, ze względów marketingowych. "Tuttosport" twierdzi, że prezes Andrea Agnelli chce, by wzrósł potencjał marketingowy Juve, a to właśnie globalna ekspansja marki będzie łatwiejsza w nowym strojach. Z badań wynika, że koszulka w biało-czarne pasy jest mniej atrakcyjna w Azji i w Stana Zjednoczonych. W USA biało-czarne koszulki mają być kojarzone z sędziami, co negatywnie wpływa na ich odbiór. 

Więcej o:
Komentarze (6)
"Tuttosport" wyjaśnia, dlaczego Juventus drastycznie zmienia koszulki. Zrywa ponad 100-letnią tradycją
Zaloguj się
 • nadachu12

  Oceniono 7 razy 5

  symbolika kolorów na koszulkach wygląda następująco: biały kolor symbolizuje piłkarzy Juve rasy białej, czarny murzynów, a różowy pasek Cristiano Ronaldo.

 • kj1920

  Oceniono 2 razy 2

  Pomijając fakt zerwania z tradycją to w nowych koszulkach będzie się cieżko oglądało mecze. W zależności jak będzie ustawiony piłkarz będziemy widzieli gościa w białej koszulce albo w czarnej albo w dwukolorowej...... do tego dojdzie przeciwnik i momentami będzie się wydawać jakby 3 drużyny biegały po boisku.

 • z.celebrak

  Oceniono 1 raz 1

  kwestia czasu to przeniesie meczy a potem drużyn do azji, będzie jak w usa: właściciele i liga ustalają gdzie będzie siedziba drużyny

 • vicenteolivio

  Oceniono 1 raz 1

  Obrzydliwe nowe logo, obrzydliwe nowe koszulki. Ktoś w Juve oszalał! To wszystko jest znakiem czasów - wszystko jest byle-jakie, plastikowe, bez powiązania z tradycją, utechnicznione na maxa, brzydkie po prostu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX