Sport.pl

Gianluigi Buffon wróci do Juventusu? "Drzwi dla niego są otwarte"

Włoskie media informują, że Gianluigi Buffon może wrócić do Juventusu. Czeka na niego już posada dyrektora "Starej Damy".

- Juventus czeka na Buffona, może podjąć pracę nawet od zaraz, jeśli tylko przejdzie na sportową emeryturę. Drzwi w Juventusie są dla niego zawsze otwarte. Buffon musi zadecydować, kiedy wrócić do Turynu. Wybór ma ogłosić wkrótce - donosi Sportmediaset.

Agent Buffona, Silvano Martina, ma lecieć w najbliższych dniach do Paryża, by porozmawiać z władzami PSG o przyszłości Włocha. Jest ona uzależniona m.in. od Davida de Gei, którego paryżanie chcieliby pozyskać. Jeśli im się to nie uda, to możliwe, że mistrzowie Francji zdecydują się przedłużyć z Buffonem umowę na kolejny sezon. Wówczas jego powrót na Allianz Stadium opóźni się.  - Juventus czeka na Buffona, ale nie ma pośpiechu. Prędzej czy później zostanie dyrektorem turyńskiego klubu - przekonuje Sportmediaset.

41-letni bramkarz występował w "Starej Damie" przez 17 lat. Zdobył z nią m.in. 9 tytułów mistrzowskich w Serie A. Po zakończeniu poprzedniego sezonu odszedł do PSG, podpisując roczny kontrakt z opcją przedłużenia go o 12 miesięcy. 

Więcej o: