Oceny Polaków po meczu Napoli - Atalanta. "Wiele sytuacji, żadnej bramki"

Napoli przegrało z Atalantą Bergamo 1:2 w meczu 33. kolejki Serie A. Włoskie media po meczu zgodnie stwierdziły, że Arkadiusz Milik był najgorszym zawodnikiem na boisku.

Napoli przed tym meczem było już pewne, ze nie wywalczy mistrzostwa Włoch. Tytuł po raz ósmy z rzędu zgarnął Juventus, który w sobotę pokonał Fiorentinę 2:1. Gospodarze chcieli jednak wygrać, by mieć już pewny awans do Ligi Mistrzów i przybliżyć się do wicemistrzostwa kraju. Mieli swoje okazje, ale poza sytuacją Driesa Mertensa, który w 28. minucie spotkania zdobył bramkę, nie byli w stanie ich wykorzystać. To zemściło się po przerwie, gdy dwa gole zdobyli Zapata i Pasalić.

Po tym spotkaniu włoskie media krytykowały Arkadiusza Milika uważając, że był on najgorszym piłkarzem na boisku. Serwis tuttomercatoweb.com ocenił występ polskiego napastnika na 4,5 (w 10-stopniowej skali). - Wiele sytuacji, żadnej bramki - tak argumentowano niską ocenę Polaka. Niewiele lepszą notę otrzymał od włoskiego Sky i calciomercato.com, które przyznały Milikowi "5". Z kolei napolisport.net ocenił jego występ na 5,5, podkreślając, że brakowało mu ostatniego dotknięcia piłki w polu karnym.

Nieco lepiej oceniony został występ Piotra Zielińskiego. Najniższą notę, bo "5", otrzymał od serwisu calciomercato.com, który uznał, że Polak nie wyróżniał się niczym na boisku. Z kolei portal tuttomercatoweb.com przyznał polskiemu pomocnikowi "6", zauważając jednak, że był o wiele bardziej aktywny w pierwszej połowie meczu.