Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Tomasz Hajto doradza transfer Piotrowi Zielińskiemu. "Tam by się sprawdził"

Tomasz Hajto jest przekonany, że Piotr Zieliński poradziłby sobie w Premier League. - Odnalazłby się w Liverpoolu - stwierdził ekspert Polsatu Sport w świątecznym "Cafe Futbol".

Liverpool znów jest zainteresowany Piotrem Zielińskim i chce sprowadzić go do siebie już w najbliższym oknie transferowym - poinformował w piątek włoski dziennik "Il Mattino." Tomasz Hajto nie ma wątpliwości, że dla 24-latka byłby to świetny kierunek. - Jego sposób przyjęcia i rozegrania piłki przypomina mi styl gry Rakiticia. A Klopp pokazał, że potrafi wydobyć potencjał z zawodników, których prowadzi lub prowadził, jak Kagawa, Hummels czy Lewandowski. On pomógł Robertowi stać się napastnikiem światowej klasy. Dlatego uważam, że Zieliński by tam się sprawdził, odnalazł w Liverpoolu, rozwinął jeszcze bardziej - stwierdził Hajto.

W świątecznym wydaniu "Cafe Futbol" trwała ożywiona dyskusja na temat Zielińskiego. - Oczekiwania wobec Zielińskiego są ogromne, ponieważ on wyróżnia się na tle innych polskich pomocników techniką, lekkością w poruszaniu czy swobodą, której z reguły nie mają zawodnicy w naszym kraju - zwracał uwagę Dariusz Kubicki. A Hajto dodawał: - Problemem Zielińskiego są wahania formy. Zdarzają mu się słabsze mecze, po których kolejny rozpoczyna na ławce rezerwowych. Brakuje mu powtarzalności. We włoskiej lidze trudno gra się kreatywnym piłkarzom.

Jeśli "The Reds" chcieliby kupić Zielińskiego, musieliby zapłacić 65 mln euro. Tyle bowiem wynosi klauzula odstępnego zapisana w kontrakcie polskiego pomocnika. Napoli jednak bardzo chętnie z umowy by ją wykreśliło lub podniosło kwotę odstępnego, bo Carlo Ancelotti widzi w Zielińskim lidera zespołu w najbliższych latach. 24-latek już od kilku miesięcy prowadzi rozmowy na temat przedłużenia umowy (obecna wygasa w czerwcu 2021 r.). Do tej pory w mediach już kilkukrotnie pojawiały się informacje mówiące o tym, że główne kwestie pomiędzy obiema stronami zostały już ustalone, ale mimo to podpis pod nowym kontraktem wciąż nie został złożony.

Więcej o:
Komentarze (14)
Tomasz Hajto doradza transfer Piotrowi Zielińskiemu. "Tam by się sprawdził"
Zaloguj się
 • qjaf

  Oceniono 6 razy 4

  Zieliński to zdaje się od 2 lat miał już grać w Anglii..wieczny talent.

 • rupo13

  Oceniono 3 razy 3

  Może.mu doradzi gdzie lepiej wychodzi się na sprzedaży papierosów?

 • komunikat.4

  Oceniono 3 razy 3

  Zieliński najlepszy polski pomocnik sprawdzi się w każdym klubie na zachodzie. Niestety w reprezentacji nie ma z kim grać i to jest jego tragedia.

 • wujeksamozlo

  Oceniono 3 razy 3

  Hajto, po ile masz szlugi?

 • pener123

  Oceniono 2 razy 2

  No z niego jest taki ekspert ,że...

 • plkibic

  Oceniono 3 razy 1

  Hajto to ten polglowek który zdanie nie potrafi sklecić prawda? Warto iść za jego rada jak sądzę...

 • vito3

  Oceniono 1 raz 1

  w zwiazku z brexitem otwieraja sie szersze mozliwosci zyskownego przemytu fajek do WB hajto sie na tym zna

 • b0sy

  Oceniono 3 razy 1

  Wyjątkowo ma rację

 • cezar85

  0

  Hajto poleca klubowe z filtrem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX