Juventus zdobył dwa mistrzostwa Włoch jednego dnia! Wojciech Szczęsny z kolejnym trofeum

Juventus pokonał na własnym boisku Fiorentinę 2:1 (1:1) i zapewnił sobie ósmy z rzędu tytuł mistrzów Włoch. To rekord Włoch i drugie mistrzostwo "Starej Damy" zdobyte w sobotę - wcześniej trofeum zapewniła sobie drużyna kobiet Juventusu.

Sobotnie spotkanie na Allianz Stadium rozpoczęło się dość niespodziewanie. W 6. minucie prowadzenie objęli goście, a gola strzelił Nikola Milenković. Juventus odpowiedział w 37. minucie. Bramkę dla gospodarzy zdobył Alex Sandro. Ten wynik dawał już „Starej Damie” mistrzowski tytuł. W 57. minucie samobójcze trafienie zanotował piłkarz Fiorentiny, German Pezzella. Juventus utrzymał do końca meczu skromne prowadzenie 2:1.

„Stara Dama” ma po 33 spotkaniach 87 punktów i na 5 kolejek przed końcem sezonu zapewniła sobie kolejny – ósmy już z rzędu – tytuł mistrzów Włoch. Drugie Napoli traci do lidera 20 punktów, a w poniedziałek gra u siebie z Atalantą Bergamo. W Juventusie podstawowym bramkarzem jest reprezentant Polski, Wojciech Szczęsny - zdobył drugie mistrzostwo Włoch.