Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Właściciele PSG kupią słynny włoski klub? Katarczycy mieli już złożyć pierwszą ofertę

Katarscy właściciele Paris Saint-Germain planują dalszą ekspansję w Europie. Według włoskich i francuskich mediów przedstawiciele Qatar Sports Investments są bardzo zainteresowani kupnem AS Romy i złożyli już nawet pierwszą ofertę.

Qatar Sports Investments jest właścicielem PSG od 2011 roku. Przez kolejne osiem lat katarscy szejkowie „wpompowali” do kasy francuskiego klubu setki milionów euro, dzięki czemu Paryżanie stali się hegemonem w Ligue 1. Według włoskich („Corriere dello Sport”) i francuskich („L’Équipe”) mediów kierownictwo QSI planuje ekspansję do innych europejskich lig. Za główny cel inwestorzy z Kataru podobno obrali sobie AS Romę. 

Właściciele PSG kupią AS Romę? Kierownictwo włoskiego klubu zaprzecza

Według wspomnianych dzienników, szejkowie mieli przejść już z fazy sondowania rynku do konkretnych ofert. Qatar Sports Investments zaoferował ponoć amerykańskim właścicielom Romy 400 milionów euro, jednak ta oferta została odrzucona. Prezes „Wilków” – James Pallotta – zdementował później doniesienia o rzekomej propozycji ze strony katarskiego funduszu.

Jak twierdzą dziennikarze „Corriere dello Sport” właściciele PSG są też zainteresowani kupnem Milanu lub Fiorentiny oraz któregoś z klubów angielskiej Championship (Aston Villa, Nottingham Forest, Queens Park Rangers).

Co ciekawe, Katarczycy gościli niedawno delegację AS Romy i mieli zaproponować klubowej legendzie – Francesco Tottiemu – rolę ambasadora mistrzostw świata w 2022 roku. 

Gdyby włodarze QSI zdecydowali się na kolejny zakup w Europie, na drodze do zrealizowania tego celu może stanąć UEFA. Europejska federacja zapewne nie zgodzi się na to by, ten sam podmiot miał w swoich rękach dwa duże kluby. Dlatego też spekuluje się, że odpowiednią kwotę mógłby wyłożyć inny podmiot, również związany z katarskim rządem. 

Więcej o:
Komentarze (2)
Właściciele PSG kupią słynny włoski klub? Katarczycy mieli już złożyć pierwszą ofertę
Zaloguj się
 • xyphaxer

  0

  Fantastyczny 'artykul". Jak nie ten klub to tamten, ale i tak nic z tego nie bedzie.

 • boliver

  0

  400 milionow,, czyli dwa razy chlystek z faweli,,

  Czyli klub taniocha,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX