Piotr Zieliński z asystą, ale Napoli znowu zawiodło! Koniec marzeń o mistrzostwie?

Napoli zremisowało 1:1 z Genoą w meczu 31. kolejki włoskiej Serie A. Przy trafieniu dla gospodarzy asystę zaliczył Piotr Zieliński.

Napoli przed tym spotkaniem traciło do Juventusu aż 21 punktów. Gdyby przegrało, "Stara Dama" zapewniłaby już sobie kolejny tytuł mistrzowski.

Od pierwszej minuty w barwach gospodarzy wyszli Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik. Od 28. minuty mieli oni łatwiej, podobnie jak pozostali koledzy z Napoli. Czerwoną kartkę obejrzał bowiem Stefano Sturaro i Genoa musiała grać w "10". Sześc minut później gospodarze wykorzystali przewagę jednego zawodnika. Zieliński podał w środku pola do Driesa Mertensa, ten przymierzył z daleka i trafił do siatki. 1:0 dla Napoli.

Niespodziewanie w końcówce pierwszej połowy goście wyrównali. Gola strzelił Darko Lazović. W drugiej połowie Napoli starało się znów wyjść na prowadzenie, ale nie znalazło drogi do bramki. Milik był bardzo aktywny, oddał kilka strzałów, ale nie zdołał pokonać bramkarza Genoi. Mecz zakończył się remisem 1:1. To kolejna wpadka Napoli w tym tygodniu, w poprzedniej kolejce przegrało 1:2 z Empoli.

Po tym spotkaniu Napoli traci do Juventusu aż 20 punktów. Niewykluczone, że już w następnej kolejce "Stara Dama" zapewni sobie mistrzowski tytuł. Juventus gra wtedy na wyjeździe ze SPAL, a Napoli w Weronie z Chievo.