Serie A. Polski bramkarz pokonany cztery razy w pierwszym kwadransie meczu!

Atalanta Bergamo pokonała Bolognę 4:1 w meczu 30. kolejki włoskiej Serie A. Gospodarze wszystkie gole strzelili w pierwszym kwadransie, a w bramce gości stał Łukasz Skorupski.

W 3. i 5. minucie Josip Ilicić, w 9. Hans Hateboer, a w 15. Duvan Zapata. Dla Bologny to był szok. Atalanta Bergamo po kwadransie ligowego meczu prowadziła aż 4:0! Drużyna Gian Piero Gasperiniego została pierwszym zespołem, który strzelił cztery gole w pierwszych 15 minutach meczu Serie A od 1932 roku i meczu Juventusu z Romą.

Wszystkie te bramki wpuścił niestety Polak - Łukasz Skorupski. Na szczęście dla naszego bramkarza więcej goli gospodarze już w tym meczu nie strzelili. Ta sztuka raz udała się za to gościom, którzy za sprawą trafienia Riccardo Orsoliniego z 54. minuty uratowali swój honor.

Po 30 kolejkach Serie A Atalanta zajmuje 5. miejsce w tabeli, Bologna jest dopiero 18., w strefie spadkowej. Niezmiennie prowadzi Juventus, który wyprzedza Napoli oraz Inter.