Serie A. Krzysztof Piątek strzelił gola, Milan zremisował z Udinese

AC Milan zremisował 1:1 z Udinese w meczu 30. kolejki włoskiej Serie A. Gola dla gospodarzy strzelił Krzysztof Piątek.

Była 44. minuta meczu, kiedy z lewej strony w pole karne Udinese dośrodkował Patrick Cutrone, a z bliska, na raty, gola dla Milanu strzelił Krzysztof Piątek. Na raty, bo pierwsze uderzenie Polaka odbił Juan Musso, jednak przy dobitce bramkarz gości był bezradny.

Była to 20. bramka Piątka w Serie A w tym sezonie. Reprezentant Polski jest pierwszym piłkarzem od sezonu 1999/00, który w debiutanckim roku w lidze włoskiej strzelił co najmniej 20 goli. Ostatnim zawodnikiem, który tego dokonał była legenda Milanu - Andrij Szewczenko.

Bramka Piątka nie dała jednak Milanowi zwycięstwa. W 65. minucie Udinese wyprowadziło kontratak, który zakończył się dobrym podaniem Seko Fofany i celnym strzałem Kevina Lasagny. Milan nie wygrał trzeciego meczu w lidze z rzędu. Wcześniej piłkarze Gennaro Gattuso przegrali z Interem (2:3) oraz Sampdorią (0:1).

Po 30 kolejkach Milan ma na koncie 52 punkty i zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Za jego plecami czai się jednak Lazio, które ma "cztery" oczka mniej. Trzeba jednak dodać, że rzymianie mają dwa mecze mniej od Milanu.