Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek może mieć poważnego konkurenta! Milan zainteresowany talentem Juventusu

AC Milan interesuje się Moise Keanem, napastnikiem Juventusu. Piłkarz, który w drużynie Massimiliano Allegrego ma problemy z regularną grą, jest uznawany za jeden z największych talentów Serie A. Jego przyjście do Mediolanu mogłoby oznaczać problemy dla Krzysztofa Piątka, którego pozycja w drużynie stałaby się zagrożona.

Trzy gole w 160 minut (w Serie A i Pucharze Włoch), to dorobek Moise Keana w tym sezonie. 19-latek gra w Juventusie rzadko, ale jeśli już dostaje szanse, to je wykorzystuje. Mimo wszystko Massimiliano Allegri na razie nie wiąże z nim poważniejszych planów, a to powoduje, że piłkarzem interesują się inne zespoły.

Zdaniem portalu "Sport Mediaset", jednym z zainteresowanych jest AC Milan. Mediolański zespół bada rynek w poszukiwaniu piłkarzy, którzy w przyszłym sezonie będą stanowić o sile drużyny Gennaro Gattuso, z której latem najprawdopodobniej odejdzie Patrick Cutrone. Włoch w rundzie wiosennej siedzi najczęściej na ławce rezerwowych przez to, że przegrał rywalizację z Krzysztofem Piątkiem.

Ewentualne przejście Keana z Juventusu do Milanu byłoby jednak dla Polaka złą wiadomością. Wiadomo, że ulubionym systemem gry Gattuso jest 4-4-3 z jednym środkowym napastnikiem. To natomiast oznacza, że po wygraniu rywalizacji z Cutrone, reprezentant Polski znowu miałby poważnego konkurenta w walce o pierwszy skład "Rossonerich". W tym sezonie 23-latek, który do Włoch trafił z Cracovii, rozegrał 31 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 27 goli..

Więcej o: