Wpadka Napoli. Piotr Zieliński nie grał, Arkadiusz Milik wszedł z ławki rezerwowych

Napoli tylko zremisowało na wyjeździe 1:1 z Sassuolo. Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński rozpoczęli to spotkanie na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się tylko Milik.

Carlo Ancelotti dał odpocząć Arkadiuszowi Milikowi i Piotrowi Zielińskiemu. Spotkanie było wyrównane od samego początku. Gospodarze objęli prowadzenie tuż po przerwie. Domenico Berardi najlepiej odnalazł się w zamieszaniu w polu karnym Napoli i umieścił piłkę w siatce. Sędzia po konsultacji z VAR-em zdecydował się uznać gola - rozpatrywał, czy w tej akcji nie było spalonego. Arkadiusz Milik pojawił się na boisku w 66. minucie, zmieniając Simone Verdiego. Na boisko wszedł również Amin Younes (za Adama Ounasa), co oznaczało, że Piotr Zieliński nie pojawi się na placu gry (tuż po przerwie Sebastiano Luperto zmienił Vlada Chirichesa).

Napoli wiceliderem. 18 pkt straty

Goście wyrównali na cztery minuty przed końcem. Francesco Magnanelli popełnił fatalny błąd w swoim polu karnym. Piłkę przejął Lorenzo Insigne i pokonał Gianlucę Pegolo. Tym samym Napoli traci do prowadzącego Juventusu aż 18 pkt. Napoli ma 57 pkt, o sześć więcej od trzeciego Milanu i od czwartego Interu Mediolan.