Dwie czerwone kartki, zmarnowany rzut karny i ogromne emocje. Juventus wygrywa z Napoli w szlagierze Serie A

Jedno złe podanie Kevina Malcuita i posypało się wszystko. SSC Napoli w 26. kolejce Serie A przegrało 1:2 z Juventusem Turyn. Ale wcale przegrać nie musiało, gdyby w 84. minucie Lorenzo Insigne wykorzystał rzut karny.

Całe nieszczęście Napoli zaczęło się w 26. minucie, kiedy Kevin Malcuit za lekko zagrał do własnego bramkarza. A ten wybiegł za pole karne i sfaulował Cristiano Ronaldo. Sędzia nie miał wątpliwości - wyrzucił Alexa Mereta z boiska. Napoli zmuszone było do zmiany. Carlo Ancelotti ściągnął Arkadiusza Milika, a między słupkami stanął David Ospina. I już po chwili wyciągał piłkę z siatki, bo bezpośrednio z rzutu wolnego - podyktowanego za faul Mereta na Ronaldo - gola strzelił Miralem Pjanić.

Juventus prowadził, grał z przewagą jednego piłkarza, ale już po chwili mógł być remis. Kilkadziesiąt sekund później doskonałą okazję miał bowiem Piotr Zieliński. Polski pomocnik wygrał pojedynek z Leonardo Bonuccim i oddał strzał zza pola karnego, po którym piłka odbiła się od słupka - gola nie było. Trafił za to Juventus - w 39. minucie wynik podwyższył Emre Can, który wykorzystał dośrodkowanie Pjanicia z rzutu rożnego.

Na początku drugiej połowy siły się wyrównały - drugą żółtą kartkę (za zagranie piłki ręką) zobaczył Pjanić. Napoli może nie ruszyło szaleńczo do ataku, ale w 61. minucie zdobyło kontaktową bramkę - Wojciecha Szczęsnego pokonał Jose Callejon. Dopiero po tym golu gospodarze przycisnęli. W 68. minucie do wyrównania mógł doprowadzić Zieliński - w polu karnym Juventusu odebrał piłkę Bonucciemu, oddał strzał z ostrego kąta, ale bramki nie zdobył.

Później polski pomocnik oddawał kolejne strzały, ale też nie zdołał pokonać Szczęsnego. Napoli przegrało z Juventusem 1:2, choć wcale przegrać nie musiało. W 83. minucie sędzia podyktował bowiem dla gospodarzy rzut karny (za zagranie piłki ręką przez Alexa Sandro), którego nie wykorzystał Lorenzo Insignie - trafił w słupek.

Napoli po 26 kolejkach Serie A traci do Juventusu aż 16 punktów. W następnej kolejce zagra z Sassuolo (10 marca, godz. 18.30). Juventus z kolei podejmie Udinese (8 marca, godz. 20.30).

"/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!

• Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu Mateusz Morawiecki po meczu odwiedził szatnię reprezentacji Polski i złożył obietnicę Lewandowskiemu