Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Drastyczny spadek wartości Juventusu na giełdzie

Po porażce Juventusu z Atletico Madryt w Lidze Mistrzów drastycznie spadła wartość akcji Juventusu na giełdzie.

Wojciech Szczęsny popisał się kilkoma znakomitymi interwencjami, ale ostatecznie nie zdołał uchronić Juventusu przed porażką w środowym spotkaniu 1/8 finału LM z Atletico (0:2). W Turynie wyraźnie odczuli skutki przegranej.

1.2880 euro - tyle w środę wynosiła wartość jednej akcji Juventusu podczas zamknięcia giełdy. To spadek aż o 11 procent w porównaniu do zamknięcia giełdy we wtorek. To rzadka sytuacja, by w tak krótkim czasie doszło do tak dużych dysproporcji. 20 lutego to jeden z najgorszych dni dla Juventusu, odkąd pojawił się na giełdzie.

W środę wieczorem wolumen obrotów na giełdzie wynosił niemal 54 miliony, czyli prawie trzykrotnie więcej niż średnia z ostatnich trzech miesięcy.

Ronaldo i jego wpływ na giełdę

Juventus kupił Cristiano Ronaldo, aby gwiazdor zapewnił im upragniony triumf w Lidze Mistrzów. Władze Starej Damy liczyły także na wzrost wartości marki na giełdzie. Jeszcze za nim Portugalczyk faktycznie podpisał kontrakt, to już od samych medialnych plotek zaobserwowano zmiany w wartości akcji. W trzy doby po pierwszych prasowych doniesieniach podniosły wartość akcji Juve o ponad 20 procent!
Jednak Ronaldo nie tylko daje, ale i zabiera. Gdy w grudniu wyszła na jaw afera o rzekomym gwałcie na Kathryn Moyordze wartość klubowych akcji spadła aż o pięć procent.

Więcej o: