Arkadiusz Milik zawiódł w meczu z Torino. Włoskie media bezlitosne dla polskiego napastnika

26 strzałów oddało Napoli w niedzielnym meczu ligowym z Torino (0:0). Żaden z nich nie zamienił się jednak na bramkę. Najlepsze okazje zmarnował Arkadiusz Milik, który mógł nawet skompletować hat-tricka, ale pudłował na potęgę, za co włoskie media mocno go skrytykowały.

Arkadiusz Milik miał pierwszą sytuację w 15. minucie. Nie była ona łatwa, lecz nie trafił dobrze w piłkę, przez co futbolówka minęła słupek. Dwie minuty później znakomicie w pole karne dograł Piotr Zieliński, ale Milik nie zdołał sięgnąć piłki - do gola zabrakło naprawdę niewiele. Niedługo później Milik miał kolejną okazję, tak samo i Lorenzo Insigne, ale Salvatore Sirigu nie dał się pokonać. Polak oddał kolejny strzał w 24. minucie, ale był on zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza. W 33. minucie Milik był najbliżej gola; Callejon dośrodkował ze skrzydła, ale Polak posłał piłkę tuż obok słupka.

24-latek, który w ostatnich tygodniach imponował formą, w niedzielę zawiódł. Był co prawda bardzo aktywny, ale zmarnował mnóstwo sytuacji. Bo poza tymi wspomnianymi, szanse na strzelenie gola zaprzepaścił także m.in. 62. i 68. minucie spotkania. - Napoli, dokąd zmierzasz, skoro nie masz napastnika strzelającego gole? Niewiarygodne było to, co zmarnował Arkadiusz Milik pod bramką rywali" - napisali dziennikarze "Il Mattino".- Stracił cechy killera, którymi ostatnio się charakteryzował. Wyglądał na zmęczonego - dodał Bruno Majorano, który ocenił grę Polaka na "5", uznając go tym samym za najgorszego zawodnika w neapolitańskim zespole.

Włoskie media krytykują Arkadiusza MilikaWłoskie media krytykują Arkadiusza Milika Il Mattino

"La Gazetta dello Sport" oceniając grę Milika porównała go do napastnika AC Milan, Krzysztofa Piątka, który w sobotę kolejny raz zaimponował skutecznością, strzelając dwa gole w spotkaniu z Atalantą. - Wystarczy, że Piątek dotknie piłki i ta od razu jest w bramce. Po serii takich meczów Milika prawdopodobnie wyląduje on na kanapie u psychologa - czytamy na łamach największego sportowego dziennika we Włoszech.

Milik w tym sezonie rozegrał 28 spotkań we wszystkich rozgrywkach, w których strzelił 13 goli i zaliczył 3 asysty.