Arkadiusz Milik zmarnował znakomite okazje! Polak mógł zostać bohaterem

Arkadiusz Milik mógł zdobyć nawet hat-tricka, ale ostatecznie nie wykorzystał żadnej okazji. Napoli tylko zremisowało 0:0 z Torino, mimo że miało dużą przewagę - oddało aż 26 strzałów (dziewięć celnych) przy 10 Torino (jeden celny).

Arkadiusz Milik miał pierwszą sytuację w 15. minucie. Nie była ona łatwa, lecz nie trafił dobrze w piłkę, przez co futbolówka minęła słupek. Dwie minuty później znakomicie w pole karne dograł Piotr Zieliński, ale Milik nie zdołał sięgnąć piłki - do gola zabrakło naprawdę niewiele. Niedługo później Milik miał kolejną okazję, tak samo i Lorenzo Insigne, ale Salvatore Sirigu nie dał się pokonać. Polak oddał kolejny strzał w 24. minucie, ale był on zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza. W 33. minucie Milik był najbliżej gola; Callejon dośrodkował ze skrzydła, ale Polak posłał piłkę tuż obok słupka!

Arkadiusz Milik aktywny, ale nieskuteczny

W drugiej połowie Milik również był bardzo aktywny. Jednak zarówno w 62., jak i w 68. minucie zatrzymywał go Sirigu. Napoli nie nacierało aż tak mocno jak na początku meczu, ale nadal zdecydowanie przeważało. W 74. minucie Insigne trafił w spojenie słupka z poprzeczką po uderzeniu ze skraju pola karnego. Napoli jednak rozczarowało w drugiej połowie - o ile w pierwszej gra wyglądała dobrze, a problemem była nieskuteczność, o tyle w drugiej podopieczni Carlo Ancelottiego stworzyli sobie o wiele mniejszą liczbę okazji. W samej końcówce dwie dobre okazje mogło mieć Torino, ale goście zmarnowali znakomite okazje na kontrataki. W 92. minucie Allan dostał drugą żółtą kartkę po faulu na Belottim, ale sędzia cofnął czerwoną kartkę - to nie Allan faulował, tylko Kevin Malcuit. Po remisie Napoli ma 53 punkty, o 13 mniej od prowadzącego Juventusu i o siedem więcej od trzeciego Interu Mediolan. Torino jest dziewiąte, ma 35 punktów.