Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Serie A. Marek Hamsik przenosi się do Dalian Yifang. To już pewne - legenda Napoli w Chinach!

Serie A. Marek Hamšik w Dalian Yifang. Transfer potwierdził jeden z pracowników klubu. Legenda SSC Napoli ma pojawić się w Chinach już jutro.

Marek Hamsik w Dalian Yifang. Napoli otrzyma 20 milionów Euro

Transfer Marka Hamšíka staje się faktem. W Radiu Kiss Kiss Napoli jego transfer do Dalian Yifang potwierdził prawnik SSC Napoli – Mattia Grassani. O przenosinach Hamšíka z Serie A do Chin poinformował też znany włoski dziennikarz – Gianluca di Marzio. Słowacki pomocnik ma pojawić się w Dalian już w piątek, 15 lutego.

Jeśli Hamšík przejdzie badania lekarskie, w Dalian Yifang może liczyć na zarobki rzędu 27 milionów Euro za trzy sezony gry. Z kolei klub Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego otrzyma w ratach 20 milionów Euro.

Hamšík – kapitan Napoli i ulubieniec kibiców. Czy miejsce po nim wypełni Pablo Fornals?

Marek Hamšík przeszedł do Napoli w 2007 roku i szybko zyskał sobie uwielbienie mieszkańców Neapolu. W klubie ze Stadio San Paolo rozegrał ponad 500 spotkań we wszystkich rozgrywkach i strzelił 121 goli. W 2014 r. mianowano go kapitanem zespołu. 

Prawdopodobnym następcą Hamšíka w neapolitańskim klubie będzie hiszpański pomocnik – Pablo Fornals. Zawodnik Villareal jest już po słowie z Napoli. Kwota transferu ma zamknąć się w 30 milionach Euro.

Więcej o: