Serie A. Wojciech Szczęsny oceniony za mecz z Sassuolo. "Szklanka do połowy pełna" [WIDEO]

Wojciech Szczęsny zachował czyste konto, a jego Juventus wygrał 3:0 w meczu ligowym z US Sassuolo. Na polskiego bramkarza spadła jednak fala krytyki, z powodu błędu, który popełnił na początku drugiej połowy.

Choć na początku meczu Szczęsny popisał się znakomitą interwencją przy ataku Sassuolo, zabierając piłkę spod nóg Filipowi Djuriciciowi, a przez cały mecz bronił bardzo pewnie, to jego nieudane wyjście do piłki w 55. minucie musiało znacznie obniżyć ocenę gry Polaka. Bramkarz Juventusu wybiegł daleko przed pole karne, ale skiksował, oddając piłkę Domenico Berardiemu. Szczęsny miał jednak mnóstwo szczęścia, bo piłka po strzale z kilkudziesięciu metrów nie wpadła do pustej bramki.

Bramkarz Juventusu zachwycał pewną grą, jednak błąd, który mógł kosztować jego zespół utratę bramki, znacznie obniżył oceny, które Polak otrzymał za swój występ. Serwis juventusnews24.com ocenił jego grę na "szóstkę" w 10-stopniowej skali. - W drugiej połowie popełnił trywialny błąd, który groził wyrównaniem stanu meczu. Żeby jednak być sprawiedliwym, szklanka na koniec była do połowy pełna - napisano w uzasadnieniu. - Potężny początek meczu, gdy Szczęsny wydarł piłkę spod nóg Djuricicia i uniknął spowodowania rzutu karnego. Fatalny błąd w drugiej połowie. Na jego szczęście skuteczność Berardiego nie jest najlepsza - twierdzi z kolei portal tuttomercatoweb.com, który identycznie ocenił występ golkipera.

O pół stopnia niższą ocenę Szczęsny otrzymał od portalu calcioweb.eu. "Szóstkę" otrzymał z kolei od portalu modenatoday.it. Juventus wygrał z Sassuolo 3:0 i obecnie jest liderem Serie A z przewagą 11 punktów nad drugim Napoli, po tym jak drużyna Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego zremisowała z Fiorentiną. W najbliższej kolejce zmierzą się przedostatnim Frosinone na własnym stadionie.