Sport.pl

Palermo na skraju upadku. Co się stanie z polskimi piłkarzami?

Palermo może upaść. Wicelider Serie B ma aż 56 milionów euro zaległości, a dług ciągle rośnie. Nowi właściciele podali się do dymisji po zaledwie dwóch miesiącach.

Maurizio Zamparini rządził Palermo od 2002 roku, ale w ostatnich sezonach klub zawodził. Winny był także prezes, który bardzo często zmieniał trenerów. Gdy w sezonie 2016/17 Palermo spadło do Serie B, znalazło się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Zmienić mógł to szybki powrót do Serie A, ale misja się nie udała.

W grudniu Zamparini sprzedał klub brytyjskiemu funduszowi Global Futures Sports and Entertainment za symboliczne 10 euro. Jednak nowi właściciele prawdopodobnie okazali się hochsztaplerami. Nie mieli żadnych poważnych pieniędzy, a jedynie byli zapożyczeni w firmach i bankach zarejestrowanych na Malcie i w Szwajcarii.

Clive Richardson i John Treacy zobowiązali się do wpłaty w wysokości 23 milionów euro, ale na konto klubowe przelali zaledwie sto euro. Mało tego, w imieniu klubu wzięli pożyczkę w wysokości 15 mln euro, by po dwóch miesiącach rządów podać się do dymisji. Global Futures Sports and Entertainment pragnie całkowicie wycofać się z klubu, bez realizacji zobowiązań, m.in. wypłaty zaległych pieniędzy. 

Deadline Palermo mija 16 lutego

Jeżeli do 16 lutego klub nie wypłaci zaległych pensji, to władze Serie B zaczną odejmować punkty Palermo. Włoska gazeta "Giornale di Sicilia" informuje, że wszystko rozstrzygnie się w ciągu dwóch dni.

Z tego powodu niepewna jest sytuacja Przemysława Szymińskiego, środkowego obrońcy, oraz Radosława Murawskiego, pomocnika Palermo. Obaj są ważnymi zawodnikami drużyny.  Murawski wystąpił w 18 meczach i strzelił gola, a Szymiński

Palermo jest wiceliderem Serie B, prowadzi Brescia, która ma punkt przewagi.

Więcej o:
Komentarze (20)
Serie B. Czy Palermo upadnie? Co się stanie z Polakami?
Zaloguj się
 • skokens

  Oceniono 7 razy 7

  Sycylia... tam to dopierio wiselka by sie czula jak u siebie...

 • moniym

  Oceniono 7 razy 7

  "Nowi właściciele podali się do dymisji"
  Ktos mi wytlumaczy w jaki sposob wlasciciel moze sie podac do dymisji? A jesli tak to kto te dymisje przyjmuje?

 • willx

  Oceniono 4 razy 2

  Nie zdziwiłbym się, jakby sprawa Wisły i Palermo zapoczątkowała falę bankructw takich średnich klubów piłkarskich. Przecież w te kluby w ogóle nie warto inwestować. One nie mają szans dostać się do Ligi Mistrzów, a nic innego się nie liczy. Każdego dobrego gracza zasysają wielkie kluby, dzisiaj byle utalentowany junior kosztuje 20 mln euro, więc takie kluby nigdy już nie kupią sobie gwiazdy. Nie ma też szans na dobrego gracza w lidze polskiej, czy serie B, więc nie ma kto przyciągać ludzi na stadiony. Upadek ligi polskiej widać gołym okiem, czeska coraz słabsza, na włoskim stadionach pustki. Bańka w końcu pęknie z wielkim hukiem.

 • Paulus Ukibż

  Oceniono 2 razy 2

  Jedne kluby kupują jednego piłkarza za 200 mln a drugi klub upada bo ma 50 mln długu coś w tej piłce jest nie tak!!!!

 • anastazy1982

  Oceniono 2 razy 2

  Może Vanna pomoże

 • herchinez

  Oceniono 1 raz 1

  ''Murawski wystąpił w 18 meczach i strzelił gola, a Szymiński"...
  No właśnie. Rzetelne dziennikarstwo nie pozwala rozwinąć myśli co tam u Szymińskiego. ''Gimbaza'' to chyba odpowiedni pejoratyw obecnej formy ''dziennikarstwa''.

 • starykawaler35

  Oceniono 1 raz 1

  Znowu vanna i hartling?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX