Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dawid Kownacki odrzucił ofertę klubu grającego w Lidze Mistrzów!

Dawid Kownacki w czwartek oficjalnie został wypożyczony do Fortuny Duesseldorf. Jak się jednak okazało, nie była to jedyna oferta, jaką za polskiego napastnika otrzymała Sampdoria.

W czwartek Dawid Kownacki poinformował o jego wypożyczeniu z Sampdorii do Fortuny Duesseldorf. Jak informują niemieckie media, nie była to jedyna oferta, jaką włoski klub otrzymał za Polaka. O transfer napastnika starało się także Schalke, które gra w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Były już klub Kownackiego preferował tę opcję, ponieważ kwota, którą mógł otrzymać była znacznie wyższa od zaproponowanej przez Fortunę. Kapitan młodzieżowej reprezentacji Polski jednak kategorycznie odrzucił taką możliwość i ostatecznie trafił do Duesseldorfu, które zastrzegło sobie prawo pierwokupu po okresie wypożyczenia.

Nieznana jest dokładna kwota klauzuli wykupu Polaka, jednak z informacji "Kickera" wynika, że znacząco ona odbiega od sumy, którą Sampdoria chciała otrzymać za Kownackiego. Włosi liczyli na zysk w wysokości 12 milionów euro plus dodatkowe 300 tys. za samo wypożyczenie. Najprawdopodobniej, jeśli Fortuna zdecyduje się wykupić polskiego napastnika, będzie musiała zapłacić 5 milionów euro. 

Fortuna Duesseldorf jest obecnie 14. zespołem niemieckiej Bundesligi. Nad miejscem barażowym ma siedem punktów przewagi. Kownacki szansę na debiut będzie miał już w sobotę, kiedy jego nowa drużyna zagra na wyjeździe z Hoffenheim.

Więcej o:
Komentarze (3)
Dawid Kownacki odrzucił ofertę klubu grającego w Lidze Mistrzów!
Zaloguj się
 • sob_mar

  Oceniono 3 razy 3

  Dobry wybór. w Düsseldorfie będzie mu łatwiej się zaaklimatyzować, bo grają tam Marcin Kamiński i Adam Bodzek, więc na początku będzie łatwiej w kwestii bariery językowej. Poza tym konkurencja do miejsca w ataku mniejsza i większe szanse na regularną grę, a tego to on akurat potrzebuje najbardziej.

 • eurotram

  Oceniono 3 razy 3

  Bardzo rozsądnie: chłopak poszedł na wypożyczenie,bo chce się odbudować i wrócić. Rzekłbym nawet,że wybrany kierunek stanowi wręcz zaakcentowanie tego,że zamierza WRÓCIĆ,a nie przejść na stałe do niemieckiego klubu. A w Fortunie jest większa szansa na grę...

 • purre

  Oceniono 5 razy -1

  Tak, tak, a jak Guardiola dzwonił, to w ogóle nie chciało mu się wstać z ławki. Ehe!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX