Fiorentina - Roma. Pogrom w Pucharze W這ch!

Fiorentina rozbi豉 AS Rom a 7:1 w 獞ier熠inale Pucharu W這ch!

Gospodarze ju po 18 minutach meczu prowadzili 2:0, dzi瘯i dw鏔 golom Federico Chiesy. Kiedy w 28. minucie bramk kontaktow dla Romy zdoby Aleksandar Kolarov wydawa這 si, 瞠 go軼ie jeszcze mocno powalcz o awans.

Nic bardziej mylnego. Od 33. minuty, kiedy trzeciego gola dla Fiorentiny strzeli Luis Muriel, zacz掖 si prawdziwy popis gospodarzy. W 66. minucie na 4:1 podwy窺zy Marco Benassi, osiem minut p騧niej hat-trick skompletowa Chiesa.

Dla 21-letniego napastnika to pierwsze takie osi庵ni璚ie w zawodowej karierze. Chiesa hat-trick zadedykowa tragicznie zmar貫mu niespe軟a rok temu Davide Astoriemu, czyli by貫mu kapitanowi Fiorentiny.

Rom w 79. i 89. minucie dobi Giovanni Simeone. Go軼ie ko鎍zyli mecz w dziesi徠k po tym, jak w 72. minucie czerwon kartk ukarany zosta Edin Dzeko. Bo郾iak na boisku pojawi si na pocz徠ku drugiej po這wy, zmieniaj帷 Javiera Pastore.

Fiorentina awansowa豉 do p馧fina逝 Pucharu W這ch, w kt鏎ym od wtorku jest Milan, kt鏎y przed w豉sn publiczno軼i pokona 2:0 Napoli. W 鈔od wieczorem do tego grona do陰czy豉 te Atalanta, kt鏎a sensacyjnie wyeliminowa豉 Juventus.

W czwartek ostatni 獞ier熠ina. O godz. 21.00 Inter podejmie Lazio.