Sport.pl

Cristiano Ronaldo usłyszał wyrok! 18,8 mln euro kary i 23 miesiące więzienia w zawieszeniu

Cristiano Ronaldo we wtorek stawił się w madryckim sądzie, gdzie usłyszał wyrok za oszustwa podatkowe w czasach gry w Realu Madryt. Portugalczyk otrzymał 18,8 mln euro grzywny, a także 23 miesiące więzienia w zawieszeniu.

14,7 mln euro - takiej kwoty podatków, zdaniem hiszpańskiej prokuratury, Cristiano Ronaldo nie zapłacił za sprzedaż praw do wykorzystania swojego wizerunku w latach 2011-2014, kiedy był piłkarzem Realu Madryt. We wtorek portugalski piłkarz stawił się w madryckim sądzie.

Rozprawa trwała zaledwie kilkadziesiąt minut, bo Ronaldo przyznał się do winy i zaakceptował karę. Sąd nałożył na niego 18,8 mln euro grzywny, a dodatkowo skazał go na 23 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu.

Problemy Ronaldo dotyczyły irlandzkiej firmy operującej jego wizerunkiem. Według hiszpańskich mediów Ronaldo swoje lukratywne umowy z Nike, KFC, Toyotą czy Konami powiązał ze spółką MIM - Multisports & Image Management Limited. Firma została założona w 2004 roku w Dublinie przez prawnika Andy'ego Quinna, którego związek z Ronaldo jest, jak czytamy w "El Confidencial", niejasny. Mimo że nazwisko piłkarza nie pojawia się w żadnych dokumentach firmy, marki "Cristiano Ronaldo" i "Cristiano Ronaldo Legacy" są zarejestrowanymi przez MIM znakami towarowymi.

Więcej o:
Komentarze (34)
Cristiano Ronaldo usłyszał wyrok! 18,8 mln euro kary i 23 miesiące więzienia w zawieszeniu
Zaloguj się
 • wichura

  Oceniono 7 razy 7

  To de facto ugoda - stąd 23 miesiące (max, do którego wg tamtejszego prawa można zawieszać wyroki, 24 m-ce to już bezwzględna odsiadka). I myślę, że rozwiązanie dobre dla wszystkich: zapłaci, co miał do zapłacenia (+odsetki), a z zamykania go w więzieniu pożytku żadnego by nie było... Poza satysfakcją paru (milionów) maluczkich i zawistnych ;)

 • krebs06

  Oceniono 10 razy 6

  piłka nożna to chory sport

 • polak_maly_111

  Oceniono 3 razy 3

  Kara lagodna bo kazdy pilkarz tak robi.. zabrakloby im miejsca w wiezieniach

 • cmochall

  Oceniono 2 razy 2

  Tylko w zawieszeniu ? Kazdy inny dostalby kare bezwzgledna.

 • niezalany

  Oceniono 2 razy 2

  im więcej zarabiają, tym więcej chcą ukraść... ale oczywiście jest sposób na ukrócenie tego procederu, mianowicie dożywotni zakaz zawierania kontraktów sponsorowanych, proste i skuteczne, już nigdy nikomu nie mógłby sprzedać swojego wizerunku

 • lubiejakgram

  Oceniono 2 razy 2

  w zawieszeniu, ten złodziej za takie coś powinien siedzieć kilka lat. Biedak ukradnie ze sklepu, by miał co jeść i idzie siedzieć. Ten świat to porażka.

 • pedro.666

  Oceniono 2 razy 2

  Eee… podatki... myślałem, że znowu kogoś za tyłek złapał w roku 1999 i się pani niedawno przypomniało... :(

 • mikemedor

  Oceniono 4 razy 2

  Czemu w zawieszeniu, powinni go posadzic jak Hönessa z Bayern Monachium. Odsiedzial tez za kradzierz okolo 20 milionow euro, choc nie cala kare. Ale w papierach ma juz nasr...e, ze jest karany. No i dobrze karac, i niech placa jak za zboze.

 • lol76

  Oceniono 1 raz 1

  W Polsce musialby sie zastrzelic.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX