Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dyrektor sportowy Genoi o sprzedaży Piątka: kibice będą wściekli

- Wiem, że mówiliśmy wcześniej, że Piątek zostanie do końca sezonu, więc teraz kibice będą wściekli - mówi na antenie Rai Uno Giorgio Perinetti, dyrektor generalny Genoi.

W poniedziałek Genoa zmierzy się z Milanem, jednak w tym spotkaniu nie wystąpi Krzysztof Piątek, który będzie pauzował za nadmiar żółtych kartek. I wszystko wskazuje, że najpóźniej we wtorek Krzysztof Piątek zostanie zawodnikiem Milanu. Genoa ma nim zarobić minimum 35 milionów euro.

To będzie wielka strata dla klubu z Genui, bo napastnik zdobył w tym sezonie już 19 bramek w 21 spotkaniach. Transfer odczują także kibice, którzy byli zapewniani, że Piątek nie zmieni zimą klubu.

- Wiem, że mówiliśmy wcześniej, że Piątek zostanie do końca sezonu i fani będą na nas źli. Z drugiej strony to jednak nasz klub odkrył Piątka czy Kouame. Nigdy też nie zapewnialiśmy, że nigdy go nie sprzedamy - mówi na antenie Rai Uno Giorgio Perinetti, dyrektor generalny Genoi.

Trudno się jednak dziwić Piątkowi, który trafi do silniejszego klubu. Genoa już myśli nad zastępstwem. Prawdopodobnie zdecyduje się na zakup Marko Pjacy, skrzydłowego Juventusu. Chorwat najlepiej czuje się na skrzydle w ustawieniu 1-4-3-3. Pjaca formalnie jest zawodnikiem Starej Damy, ale wiosną grał w Schalke, a od lipca przebywa na wypożyczeniu w Fiorenitnie. Pjaca w obu ostatnich klubach się nie sprawdził, więc możliwe, że znowu chętnie uda się na wypożyczenie. Tym bardziej, że niemal na pewno Viola nie zdecyduje się na wykupienie go, bo Juve żąda aż 20 milionów euro.

Więcej o: