Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Krzysztof Piątek nie może zagrać z Milanem

W poniedziałek Genoa zmierzy się z Milanem, jednak w tym spotkaniu nie wystąpi Krzysztof Piątek, który po meczu prawdopodobnie podpisze kontrakt z mediolańskim klubem.

Absencja Piątka nie jest spowodowana toczącymi się negocjacjami pomiędzy dwoma klubami, a po prostu zawieszeniem Polaka za nadmiar żółtych kartek. 23-latek został ukarany już pięcioma żółtymi kartkami, w tym w dwóch meczach z rzędu. To będzie wielka strata dla gospodarzy, bo napastnik zdobył w tym sezonie już 19 bramek w 21 spotkaniach.

 - Na razie nic nie zostało ustalone. Jeśli Higuain odejdzie, stracimy ważnego gracza. Jeżeli Piątek do nas przyjdzie, będziemy mogli rozmawiać o jego charakterystyce. Jednak będę o tym mówił, dopóki to nie będzie oficjalne - przyznał w niedzielę Genaro Gattuso, trener Milanu.

Wiele wskazuje, że już w poniedziałek (lub we wtorek) oba transfery mogą zostać oficjalnie potwierdzone. Piątek ma kosztować mediolańczyków 35 mln euro plus premie. Genoa chciałaby pozyskać z Milanu Alena Halilovicia i Andreę Bertolacciego, ale nie chce mieszać tych transferów w transakcję z Piątkiem.

Czy Piątek w Milanie odpali?

Nie da się tego przewidzieć, ale istnieje wiele przesłanek, że może to być rozsądna decyzja dla obu stron. Milan zyska najskuteczniejszego, zaraz po Cristiano Ronaldo, napastnika ligi, a Piątek będzie otoczony lepszymi piłkarzami niż w poprzednim klubie. Poza tym Polak dobrze wpisuje się w plan odbudowy Milanu, który dał sobie dwa, trzy lata na powrót na szczyt. Czyli wtedy, kiedy oprócz Piątka dojrzeją także inni, m.in: 19-letni Gianluigi Donnarumma, 24-letni Alessio Romagnolii i jego rówieśnik Caldara, 22-letni Kessie, 21-letni Paqueta i także urodzony w 1998 roku Cutrone. Szczegółową analizę Piątka w Milanie przeczytacie TU.

Więcej o:
Komentarze (1)
Krzysztof Piątek nie może zagrać z Milanem
Zaloguj się
  • stary-ciula

    Oceniono 1 raz 1

    Łoooo cióól! Gimbaza sie doliczoła w końcu, rze za kartki Pjontek nie pogro, no rano jeszcze tego nie wiedzieli, cióól, chyba danu7ta ze selovek.1K razym ze Andżejym Kólisym im we tym pomogali...
    Ale innovative sprawa pozostaje bez rozwionzanio... Co sie stało ze ZHP Myltonym? 👀

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX