Juventus ma problem. Kluczowy piłkarz kontuzjowany

Początkowo wydawało się, że Mario Mandźukić, który doznał kontuzji mięśnia przywodziciela w lewej nodze, wypadnie z gry na miesiąc. Ale Luca Momblano, włoski dziennikarz, poinformował, że Chorwat być może będzie musiał przejść operację. Wówczas może pauzować przez kolejne trzy miesiące.

To duża strata dla Juventusu, który w Serie A jest zdecydowanym liderem (ma aż dziewięć punktów przewagi nad Napoli), ale w środę gra z Milanem o Superpuchar kraju, a w połowie lutego zmierzy się z Atletico Madryt w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Mandźukić w tym sezonie Serie A zagrał w 16 z 18 meczów. I tylko dwa razy grał mniej niż godzinę. Chorwat zdobył aż osiem bramek i zanotował cztery asysty. 32-latek strzelał bardzo ważne gole. Trafiał do siatki w meczach z m.in: Napoli, Milanem, Romą, Lazio i Interem.

Jego kontuzja sprawia, że więcej szans może otrzymać Moise Kean. 19-latek do tej pory wystąpił w zaledwie trzech meczach. A na murawie przebywał łącznie przez 75 minut. Ostatnio strzelił gola w meczu Pucharu Włoch z Atalantą (2:0).

W pierwszym składzie Juventusu Mandźukicia prawdopodobnie zastąpi jednak Douglas Costa, który wraca do wysokiej formy.