Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Dawid Kownacki bliski porozumienia z nowym klubem

Wiele wskazuje, że Dawid Kowancki już w styczniu trafi na wypożyczenie do niemieckiej Fortuny Dusseldorf - informuje włoski dziennikarz Gianluca Di Marzio.

Dawid Kownacki nie może być zadowolony ze swojej pozycji w Sampdorii. Duet napastników najczęściej tworzą Fabio Quagliarella i Grégoire Defrel. Szanse na regularną grę otrzymuje także Gianluca Caprari, który najczęściej zmienia Francuza. Najlepszymi statystykami może pochwalić się Quagliarella, który w tym sezonie uzbierał już 12 goli i pięć asyst. Defrel zdobył sześć bramek, ale w ostatnich trzynastu kolejkach zanotował zaledwie dwa trafienia. Caprari ma na koncie pięć goli oraz dwie asysty. I choć tylko 35-letni Włoch zachwyca z tego grona, to Dawid Kownacki nie dostaje zbyt wielu szans.

Kownacki trafi do Fortuny Duesseldorf?

Włoski dziennikarz Gianluca di Marzio twierdzi, że Sampdoria jest już bliska finalizacji negocjacji z Fortuną Duesseldorf. Kością niezgody pozostają kwestie finansowe. Sampa za samo wypożyczenie chce zarobić 300 tys. euro, a Niemcy proponują zaledwie 200 tysięcy. Natomiast "Super Express" donosi, że Włosi zgodzą się na wypożyczenie napastnika, jeśli w umowie będzie zapis o obowiązkowej klauzuli wykupu (jeśli piłkarz rozegra określoną liczbę meczów) w wysokości 12 mln euro. Fortuna proponuje tylko siedem mln.

Wszystko jednak wskazuje, że Kownacki ostatecznie opuści Włochy, bo w czwartek w Genui zameldował się Manolo Gabbiadini. Były snajper Sampdorii ma dołączyć do zespołu prowadzonego przez Marco Giampaolo na zasadzie wypożyczenia z angielskiego Southampton. 

W ciągu najbliższych dni sprawa Kownackiego powinna się wyjaśnić. Fortuna po rundzie jesiennej zajmuje 14. miejsce w Bundeslidze z 18 pkt - ma cztery punkty przewagi nad 16., barażowym miejscem i siedem punktów nad miejscem spadkowym. Kownacki może okazać się najdroższym piłkarzem w historii Fortuny.

Więcej o: