Arkadiusz Milik chwalony przez trenera. "Udowadnia, że jest świetnym napastnikiem"

Arkadiusz Milik strzelił dwa gole w sobotnim meczu Napoli z Bologną (3:2). Polski napastnik po zakończeniu spotkania został pochwalony przez swojego trenera, Carlo Ancelottiego.

Najpierw w 15., a później w 51. minucie Arkadiusz Milik wpisał się na listę strzelców w meczu 19. kolejki Serie A. Polak najpierw wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywali, a później popisał się świetnym strzałem głową. Bramek mógł zdobyć nawet więcej, ale w 32. minucie trafił w poprzeczkę, natomiast minutę później uderzył głową minimalnie obok słupka.

"Jest wielkim napastnikiem"

Milik za swój sobotni występ, w którym zdobył 9. i 10. bramkę w tym sezonie Serie A, został pochwalony przez swojego trenera. - Trafiłem na świetne środowisko. Zdrową i pokorną grupę poważnych piłkarzy, gotowych do poświęcenia. W kadrze jest już uformowana grupa: Jose Callejon, Dries Mertens czy Lorenzo Insigne, ale są też nowi, którzy muszą pokazać swoją pełną wartość - Piotr Zieliński, Fabian Ruiz czy Arkadiusz Milik, który miał problemy przez dwa lata, ale teraz udowadnia, że jest świetnym napastnikiem - przyznał Carlo Ancelotti na pomeczowej konferencji prasowej.

Milik w tym sezonie rozegrał 20 spotkań we wszystkich rozgrywakch. Na koncie ma w tej chwili 10 bramek i 1 asystę w Serie A, co daje mu szóste miejsce w klasyfikjacji najlepszych strzelców ligi włoskiej.