Genoa zwolniła trenera. Cesare Prandelli nowym szkoleniowcem drużyny Krzysztofa Piątka

Ivan Jurić został zwolniony po kompromitującej porażce Genoi w 1/16 finału Pucharu Włoch. Nowym trenerem Krzysztofa Piątka zostanie Cesare Prandelli. To już trzeci szkoleniowiec Genoi w tym sezonie.

Krzysztof Piątek strzelił dwa gole w Pucharze Włoch przeciwko trzecioligowej drużynie Virtus Entella, ale jego zespół nie przeszedł do kolejnej rundy. Po 90 minutach było 2:2, Entella tuż przed końcem dogrywki doprowadziła do remisu 3:3 i po rzutach karnych (7:6) sensacyjnie wyeliminowała Genoę z Pucharu Włoch. Odpadnięcie z tych rozgrywek kosztowało posadę Ivana Juricia.

Chorwat w Genoi pracował od października, gdy przejął drużynę po zwolnionym Davide Bellardinim. Jurić nie potrafił jednak sprawić, by zespół znów zaczął wygrywać. Na zwycięstwo w lidze Genoa czeka od 30 września. Teraz doszła jeszcze pucharowa wpadka.

Juricia na stanowisku pierwszego trenera zastąpi Cesare Prandelli, który latem był jednym z kandydatów do objęcia reprezentacji Polski. 61-letni Włoch bezrobotny jest od stycznia, gdy rozstał się z klubem ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Al-Nasr. Wcześniej był m.in. selekcjonerem reprezentacji Włoch, szkoleniowcem Fiorentiny, Galatasaray, Valencii, Romy i Parmy.