Dawid Kownacki przełamał się! Polak znakomicie wykorzystał swoją szansę

Dawid Kownacki znakomicie wykorzystał swoją szansę! Polak zapewnił Sampdorii zwycięstwo w meczu ze Spal (2:1) w 1/16 finału Pucharu Włoch.

Dawid Kownacki ostatnio przeżywał trudniejszy okres w Sampdorii. Polak chciał w tym sezonie zostać podstawowym piłkarzem swojego klubu, ale zamiast tego grał jeszcze mniej niż w poprzednim sezonie. Włoskie media pisały o nim, że jest "rozleniwionym rezerwowym" i miały zastrzeżenia co do jego podejścia do gry.

Kownacki dostał jednak szansę od trenera Marco Giampaolo w Pucharze Włoch i wykorzystał ją w idealnym stylu. Sampdoria przegrywała po golu Sergio Floccarego w 34. minucie, ale tuż przed przerwą wyrównał Gregoire Defrel. Gdy wydawało się już, że dojdzie do dogrywki, w 84. minucie Kownacki strzelił gola po dośrodkowaniu Jakuba Jankto. Błąd w tej sytuacji popełnił bramkarz Spal Vanja Milinković-Savić, w przeszłości zawodnik Lechii Gdańsk.

W Sampdorii zagrali również Bartosz Bereszyński (do 71. minuty) oraz Karol Linetty (od 84. minuty). W ekipie gości 90 minut rozegrał Thiago Cionek, który dostał żółtą kartkę. W jednym z wcześniejszych starć boiskowych Cionek został uderzony łokciem przez Kownackiego, ale napastnik nie został ukarany w żaden sposób. W 1/8 finału Sampdoria zagra z Milanem 13 stycznia.

Tymi pytaniami fundacja BBVA sprawdziła naszą wiedzę. Wiesz więcej niż przeciętny Polak?
1/22Gorące powietrze się unosi.
  • Gattuso i Piątek Serie A. Klasyfikacja strzelców. Krzysztof Piątek goni Cristiano Ronaldo!
  • Mecz Korona Kielce - Lechia Gdańsk Ekstraklasa. Lechia Gdańsk straciła punkty z Koroną Kielce
  • Krzysztof Piątek w meczu Serie A: Atlanta - AC Milan. bergamo, Włochy, 16 lutego 2019 Krzysztof Piątek pobił rekord Milanu. Dziennikarze są nim zachwyceni "Chyba się rozpłaczę"