Wojciech Szczęsny bohaterem Juventusu w hicie z Milanem

Wojciech Szczęsny obronił rzut karny w meczu AC Milan - Juventus (0:2)! Polak znacznie przyczynił się do zwycięstwa swojego klubu w hicie włoskiej Serie A.

Juventus objął prowadzenie już w 8. minucie. Dośrodkowanie Alexa Sandro wykorzystał Mario Mandżukić i pokonał Gianluigiego Donnarummę pięknym strzałem głową. Juventus zdecydowanie kontrolował przebieg spotkania, Milan nie potrafił zagrozić bramce Polaka.

Wojciech Szczęsny obronił karnego

Nagle w 41. minucie Milan dostał rzut karny. Medhi Benatia zagrał piłkę ręką w polu karnym, a sędzia po obejrzeniu powtórki zdecydował o przyznaniu jedenastki. Podszedł do niej Gonzalo Higuain - były piłkarz Juventusu - ale jego strzał obronił Wojciech Szczęsny. Polak delikatnie musnął piłkę, dzięki czemu ta odbiła się od słupka. Polak obronił dwa z trzech ostatnich rzutów karnych w Serie A.

Krzysztof Piątek goniony przez Cristiano Ronaldo

W 54. minucie Paulo Dybala trafił w słupek z rzutu wolnego. Losy spotkania przesądził gol Cristiano Ronaldo z 81. minuty. Dla Portugalczyka był to pierwszy gol na San Siro w karierze - do tej pory rozegrał pięć meczów. Był to już ósmy gol Cristiano Ronaldo w tym sezonie Serie A. Lider klasyfikacji strzelców Krzysztof Piątek ma już dziewięć goli.

Cristiano Ronaldo poza podium? Wyciekły dane z głosowania na Złotą Piłkę

Dramat Gonzalo Higuaina

Gonzalo Higuain nie dość, że dostał czerwoną kartkę, to jeszcze w 83. minucie został ukarany czerwoną kartką. Najpierw obejrzał żółtą kartkę za faul w środku pola, ale następnie podszedł do sędziego i zaczął coś wykrzykiwać w jego kierunku. Arbiter pokazał mu czerwoną kartkę, a Argentyńczyk wpadł w szał i płakał schodząc z boiska.

Juventus liderem

Juventus jest liderem Serie A. Zdobył 34 punkty na 36 możliwych. AC Milan spadł na piąte miejsce, ma 21 punktów. Drugie Napoli ma 28 pkt, trzeci Inter 25 pkt, a czwarte Lazio 22 pkt.