Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

"Cristiano Ronaldo musi wrócić do Portugalii, by uniknąć ekstradycji", mówi hiszpański prawnik Emilio Cortes

Cristiano Ronaldo może uniknąć ekstradycji tylko jeśli wróci do Portugalii - uważa czołowy hiszpański prawnik Emilio Cortes cytowany przez "The Mirror".

Cristiano Ronaldo oskarżany

Cristiano Ronaldo latem 2009 roku miał zgwałcić w USA Kathryn Mayorgę. Sprawę opisał niemiecki "Der Spiegel". Portugalczyk zapłacił Mayordze 375 tysięcy dolarów za milczenie o tej sprawie w 2010 roku.

Mayorga zdecydowała się jednak złożyć pozew cywilny. "Spiegel" opublikował również kwestionariusz wypełniony przez Ronaldo na prośbę swoich prawników. Znajduje się w nim taki fragment:

Prawnicy: Czy Pani C. (w kwestionariuszu pod takim pseudonimem wystąpiła Mayorga zdaniem "Der Spiegel" - red.) kiedykowlwiek podnosiła swój głos lub krzyczała?
X (pseudonim Cristiano Ronaldo - red.): Powiedziała "nie" i "przestań" kilkukrotnie.

"Cristiano Ronaldo musi wrócić do Portugalii"

- Prawo w Europie i w USA jest inne. Amerykańskie służby mogą wnieść o ekstradycję Cristiano Ronaldo, chyba że będzie przebywał w Portugalii - powiedział Emilio Cortes. To dlatego, że Portugalia jest jego ojczyzną. Jeśli jednak będzie przebywał np. we Włoszech - na co dzień gra w Juventusie - to wtedy władze tego kraju będą mogły go wydać Amerykanom.

Cortes dodał, że 375 tys. dolarów zapłacone przez Portugalczyka będzie widziane w USA jako "przyznanie się do popełnienia przestępstwa".

Cristiano Ronaldo zaprzecza oskarżeniom. Za to prawniczka Mayorgi, Lestie Stovall ujawniła, że kolejne trzy kobiety mogą oskarżyć Ronaldo.

"Der Spiegel" ujawnił dokumenty w sprawie gwałtu Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo i oskarżenie o gwałt. Nowe fakty ws. zdrowia Kathryn Mayorgi

La Repubblica: Cristiano Ronaldo mówi, że Real Madryt stoi za jego problemami

Juventus wstawił się za Cristiano Ronaldo

Więcej o:
Komentarze (72)
"Cristiano Ronaldo musi wrócić do Portugalii, by uniknąć ekstradycji", mówi hiszpański prawnik Emilio Cortes
Zaloguj się
 • duda2016

  Oceniono 18 razy 14

  Chodzenie do łóżka bez umowy cywilnoprawnej i mecenasa dyskretnie obserwującego rżnięcie zza zaslonki jest coraz bardziej niebezpieczne jak się zarabia powyżej średniej krajowej.

 • wujtommy102

  Oceniono 10 razy 8

  Po prostu w USA mężczyzna o ponadprzeciętnym statusie materialnym idąc z nieznaną kobietą do łóżka musi spisać odpowiednią umowę przed i po stosunku poprzez prawników wg obowiązujących tam stawek i zgodnie z prawem danego stanu. Molestowanie to największa żyła złota dla chciwych amerykańskich prawników i dużej forsy nigdy nie odpuszczą.

 • fajny_zajety

  Oceniono 19 razy 7

  W USA to już standard. Kobieta idzie do baru upija się nastepnie idzie do domu pierwszego lepszego napotkanego faceta, uprawia z nim seks ,a rano stwierdza ,ze jednak ona nie chciała z takim i oskarża o gwałt. Nic się nie udowodni samo pomówienie wystarczy by pogrążyć faceta.

 • kisssmyass

  Oceniono 8 razy 6

  po pijaku wyłazi z człowieka zwierzę, a nie, jak mówią przysłowia ludowe, prawda! Ale te samice eskortówki i tancerki brzucha wiedziały że trafiły na żyłę złota. I nie wątpię że zrobiły wszystko żeby się o kasę zahaczyć i ssać! Jak to się określa takie ścier wa? Gold diggers! Ilu to mężczyzn siedzi obdartych ze skóry za mniejsze przewinienia? Nie wierzę w niewinność tych samic. A Ronaldo życzę lepszego końca kariery.

 • lynx4

  Oceniono 10 razy 6

  Skończy się tak, że oficjalnie ogłosi, iż jest gejem, świadkowie potwierdzą, a panie zostaną oskarżone o krzywoprzysięstwo.

 • vicenteolivio

  Oceniono 6 razy 4

  Ot, zwykła restauracyjna kurewka pije drinka z facetem, klei się do niego, daje się zaprosić na drinka do pokoju hotelowego, tam obściskuje się i obcałowuje z facetem, a potem... "nie", "przestań"... Sorry, nie kupuję tego bełkotu dziwki.

 • donarturos1

  Oceniono 8 razy 4

  Feminazizm w natarciu. Ciężkie czasy nastały dla mężczyzn.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX