Karol Linetty strzelił gola dla Sampdorii! Grali też Bartosz Bereszyński, Dawid Kownacki i Thiago Cionek

Karol Linetty strzelił pięknego gola dla Sampdorii w wygranym 2:1 meczu ze Spal. Polacy w tym sezonie Serie A strzelili już 17 bramek!

Polak strzelił gola w 25. minucie po pięknym woleju z linii pola karnego.

To pierwsze ligowe trafienie Polaka od października 2017 roku i meczu z Chievo Weroną (4:1). W poprzednim sezonie Linetty strzelił trzy gole i zaliczył trzy asysty.

Bayern Monachium pobije rekord transferowy?

Sampdoria wygrała 2:1. Przegrywała po golu Alberto Paloschiego na początku spotkania, ale Linetty niedługo później wyrównał. Zwycięską bramkę strzelił Gregoire Defrel.

Linetty grał do 83. minuty, został zmieniony przez Jakuba Jankto. Dawid Kownacki pojawił się na boisku w 76. minucie w miejsce Fabio Quagliarelli. Bartosz Bereszyński zagrał 90 minut, tak samo jak i Thiago Cionek w ekipie Spal.

Piotr Zieliński zwrócił na siebie uwagę kolejnego klubu

Sampdoria po zwycięstwie awansowała na 8. miejsce w tabeli, ma 11 pkt - traci tylko dwa punkty do drugiego Napoli. Spal jest 13. z 9 pkt. Ekipa Cionka przegrała trzy ostatnie spotkania mimo znakomitego początku sezonu.

Polacy rządzą w Serie A

W Serie A gra 16 polskich piłkarzy, którzy strzelili łącznie już 17 goli! Pod tym względem Polacy zajmują trzecie miejsce w lidze. Najlepsi są oczywiście Włosi (65 goli), którzy wyprzedzają Argentyńczyków (23 trafienia). Za Polakami znajdują się Chorwaci oraz Francuzi (po dziewięć bramek). Najlepszym strzelcem Serie A jest Krzysztof Piątek. Napastnik Genoi strzelił już osiem goli, o trzy więcej od Lorenzo Insigne.