Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Cristiano Ronaldo nie pojechał na galę UEFA po tym jak dowiedział się, że nie został piłkarzem roku

Cristiano Ronaldo nie pojawił się na czwartkowej gali UEFA. Powód? Dowiedział się, że nie został piłkarzem roku - podaje ESPN.

Cristiano Ronaldo był nominowany do głównej nagrody razem z Mohamedem Salahem i Luką Modriciem. Niedługo przed planowanym wylotem dowiedział się, że to Chorwat - jego były kolega z Realu Madryt - został wybrany piłkarzem roku. Z tego powodu Portugalczyk zrezygnował z udziału w gali, na której miał się pojawić.

Siostra Cristiano Ronaldo atakuje Lukę Modricia

Na Ronaldo na miejscu czekali również działacze Juventusu, czyli jego obecnego klubu. Starali się oni przekonać piłkarza do tego, by jednak poleciał do Monako, ale ten odmówił. Klub przekazał tę informację UEFA.

- Ronaldo podjął osobistą decyzję - wytłumaczył dyrektor generalny Juventusu Giuseppe Marotta. - Jesteśmy rozczarowani, że nie dostał tej nagrody. Jest ona przyznawana nie za mistrzostwa świata, a za Ligę Mistrzów, dlatego Ronaldo zasłużył na nią.

Jorge Mendes, agent Cristiano Ronaldo: Luka Modrić najlepszym piłkarzem? Taki wybór to kompromitacja

Marotta popełnił jednak błąd, bo kryteria UEFA mówią jasno: liczą się wszystkie mecze. Głosowało 60 trenerów oraz 55 dziennikarzy. Luka Modrić dostał 313 pkt, o 90 więcej niż Ronaldo.

Więcej o:
Komentarze (4)
Cristiano Ronaldo nie pojechał na galę UEFA po tym jak dowiedział się, że nie został piłkarzem roku
Zaloguj się
  • acer0

    Oceniono 1 raz 1

    No i prawda wyszła na jaw. Pedał ronaldo jak był pedałem tak i został. Skończyła się jego era fałszywa, ludzie przejżeli na oczy jaki z niego piłkarz . W Realu był rozkaz by wszyscy grali na ronada toi coś tam ustrzelił. Real i bez Krystynki mecz po meczu wygrywa. Zać Krysia w Juventusie okazał się nic nie wartym zawodnikiem i już kolejny mecz bez gola i taknajprawdopodobniej będzie dalej. We Włoszech gra się inaczej tu ca la drużyna pracuje dla drużyny a nie tylko jak w realu wszyscy grali na jednego ronaldka. I aby zdobywć bramki trzeba te ż i samemy sytuację wstrzelecką wypracować a nie czekać na gotowe podanie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX