Serie A. Piotr Zieliński zawodnikiem meczu przeciwko AC Milan. Polak zachwycił włoskie media

Piotr Zieliński zachwycił kibiców i ekspertów we Włoszech swoimi dwiema bramkami w meczu z Milanem (3:2). "Bajeczny" to jeden z wielu przymiotników użytych do oceny występu Polaka.

Piotr Zieliński zaliczył znakomity występ w meczu przeciwko AC Milan. W ciągu 72-minutowego występu polski pomocnik zdobył dwie bramki, czym znacząco przyczynił się do zwycięstwa nad "Rossoneri". Tak dobra gra nie uszła uwadze włoskim mediom, które mocno zachwalały Zielińskiego.

"La Gazzetta dello Sport" uznała Polaka za najlepszego piłkarza na boisku. Pomocnik został oceniony na 7,5, a jego występ został został określony mianem "bajecznego". "Zieliński po błędzie Biglii przejął piłkę w środku pola i umieścił ją w siatce, czym mocno zaszokował Milan, któremu w tym momencie posypała się taktyka. Z każdą minutą Napoli coraz mocniej dochodziło do głosu, a zmiana ustawienia szybko przyniosła efekt w postaci drugiego gola Zielińskiego. To było kluczowe dla całego spotkania" - pisze "La Gazzetta".

Piotr Zieliński jak Zbigniew Boniek. Wyrównał jego rekord

Bez oceny, ale za to z kolejnymi pochwałami przychodzi "Corriere dello Sport". Zdaniem tej gazety mistrz Ancelotti mimo problemów okazał się lepszy od ucznia Gattuso. W decydującym momencie tego spotkania przypomniał o sobie Piotr Zieliński, który był niczym strzelba i zdobył dwie bramki.

Okładka Corriere dello Sport z Piotrem ZielińskimOkładka Corriere dello Sport z Piotrem Zielińskim Corriere dello Sport

"Corriere della Sera" zauważa, że to drugi mecz w nowym sezonie i drugi, w którym Napoli musi gonić wynik. Piotr Zieliński swoim golem z 53. minuty dał sygnał do walki. Po zejściu Polaka gospodarze nie obniżyli lotów, a zwycięskiego gola strzelił Dries Mertens.