Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Marketingowy szał w Turynie. Dzięki Ronaldo do końca roku Juventus może zarobić 60 mln euro

Koszulki Cristiano Ronaldo, to w ostatnim czasie towar najbardziej pożądany w Turynie. Juventus, który sprowadził portugalskiego piłkarza z Realu Madryt, na sprzedaży trykotów - głównie - z jego nazwiskiem zarobił już ponad 6 mln euro. Do końca roku może mieć 10 razy więcej.

Od XXL do S, czy rozmiarów dziecięcych - koszulki z nazwiskiem Cristiano Ronaldo ostatnio w Turynie są towarem bardzo pożądanym. Juventus, który kilkanaście dni temu sprowadził piłkarza z Realu Madryt, już teraz może pochwalić się sprzedaniem 55 tysięcy trykotów, głównie tych CR7. Dla podkreślenia marketingowego wzrostu po sprowadzeniu portugalskiego gwiazdora należy zauważyć, że w całym ubiegłym sezonie mistrzowie Włoch sprzedali 14 tysięcy koszulek mniej. A teraz sezon nawet się jeszcze nie zaczął.

Według informacji "Tuttosport", Juventus w tej chwili zarobił na sprzedaży koszulek ponad 6 mln euro, z każdego sprzedanego egzemplarza otrzymując 10-15 % kwoty. Zdaniem włoskich dziennikarzy, do końca roku wpływy mogą przekroczyć 60 mln euro brutto.

Juventus sprzedał 55 tysięcy koszulekJuventus sprzedał 55 tysięcy koszulek Tuttosport

W tej chwili koszulek byłego piłkarza Realu Madryt w oficjalnych sklepach Juventusu już nie ma. Kolejna partia ma trafić do sprzedaży dopiero we wrześniu, ale już teraz można stwierdzić, że z pewnością okaże się hitem.

Więcej o:
Komentarze (2)
Marketingowy szał w Turynie. Dzięki Ronaldo do końca roku Juventus może zarobić 60 mln euro
Zaloguj się
  • dddupa

    Oceniono 1 raz 1

    Sam Juventus podawał, że po zmianie sponsora z Nike na Adidasa zmienili umowę i sami sprzedają koszulki, gdzie na sprzedawanych z tych ze swoich sklepów i przez stronę internetową mają aż 84% kasy a z tych sprzedanych przez salony Adidasa 35%... więc trochę rozjazd z tymi danymi.

  • 66kropek

    0

    To jest coś niesamowitego jak może wyglądać dzisiaj robienie ludziom wody z mózgu! Za chwile nam wmówią, że Krychazwrócił się Juve z samych koszulek i w zasadzie grać już nie musi. Real sprzedał Ronaldo za 100mln. co w świecie topowych klubów jest równe powiedzeniu:"Spie...j Krycha" fakt ten został opchnięty przez debilnych dziennikarzy sportowych, vide ten portal, jako niesamowity sukces Ronaldo, który ma 33 lata i sprawnośc 20 -latka( kolana?) co rownież nasze dziennikarstwo sportowe podaje jako fakt. PS : Może policzmy sobie ile na to trzeba tych koszulek i za ile trzeba by sprzedać jedną

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX