Serie A. Neapol zdobyty! Juventus wygrał hit

W 15. kolejce Serie A Juventus wygrał na wyjeździe 1:0 z Napoli. Stara Dama dzięki zwycięstwu traci do lidera już tylko punkt. Swoich dawnych kolegów pogrążył Gonzalo Higuain. Gospodarze odnieśli pierwszą porażkę w tym sezonie.

Latem 2016 roku Argentyńczyk przeszedł z Napoli do Juventusu za 90 mln euro. Piątkowe starcie było jego jego trzecim ligowym występem przeciwko Napoli. I zdobył w nim swojego drugiego gola przeciwko byłej drużynie, a dziewiątego w tym sezonie ligi włoskiej.

Już w 13. minucie kapitalnym podaniem popisał się jego rodak Paulo Dybala, a Higuain skutecznie wykończył akcję.

Napoli miało kilka szans, aby wyrównać, ale świetnymi interwencjami popisywał się Gianluigi Buffon.

W 67. minucie na boisku pojawił się Piotr Zieliński, który zmienił Allana. Polak pokazał się z dobrej strony, a nawet mógł mieć asystę, ale z niej "okradł" go Jose Callejon, który zmarnował dogodną okazję.

Stara Dama ma na swoim koncie 37 punktów, Napoli ma jeden więcej i jest liderem Serie A.