Serie A. Męczarnie Juventusu ze słabeuszem. Cały mecz Szczęsnego

Wojciech Szczęsny rozegrał 90 minut z Benevento. Jego Juventus męczył się ze słabeuszem, ale wygrał 2-1. Polak nie obronił ani jednego uderzenia, bo goście oddali tylko jeden celny strzał.

Beniaminek ma potencjał na to, by zostać najgorszą drużyną w historii Serie A. W 11 meczach nie zdobył jeszcze ani jednego punktu, strzelił zaledwie cztery gole, a stracił aż 29.

Jednak to goście jako pierwsi strzelili gola. W 19. minucie Amato Ciciretti pokonał Szczęsnego pięknym uderzeniem z rzutu wolnego. Polak w tej sytuacji nawet nie drgnął.

Przewaga Juventusu była jednak przytłaczająca. Już wcześniej goście dwukrotnie trafili w poprzeczkę, a po stracie gola zmarnowali "setkę" za sprawą Paulo Dybali. "Stara Dama" uratowała się jednak przed kompromitacją dzięki trafieniom z 57. oraz 65. minuty - gole strzelali Gonzalo Higuain oraz Juan Cuadrado.

Benevento w całym meczu oddało tylko trzy strzały, w tym jeden celny. Polak otrzymał ocenę 6 od serwisu statystycznego WhoScored, podawał piłkę ze skutecznością 78 proc.

Juventus jest wiceliderem tabeli z 31 pkt. Do prowadzącego Napoli traci już tylko punkt, bo lider tylko zremisował na wyjeździe z Chievo Weroną 0-0. Piotr Zieliński grał przez 72. minuty - oddał trzy strzały, sześciokrotnie odbierał piłkę i został ukarany żółtą kartką. W zespole gospodarzy w 85. minucie na boisku pojawił się Mariusz Stępiński.