Serie A. Gole Polaków, wysoka wygrana Sampdorii

Sampdoria Genua pokonała Crotone aż 5:0 w meczu włoskiej Serie A. Gole dla gospodarzy strzelili m.in. Karol Linetty i Dawid Kownacki, dla którego było to debiutanckie trafienie we włoskiej lidze.

Mecz z Crotone Linetty zaczął w podstawowym składzie. Zanim Polak strzelił gola na 4:0 w 71. minucie, do siatki trafili wcześniej Gianmarco Ferrari, Fabio Quagliarella i Gianluca Caprari.

Tego ostatniego w 75. minucie zmienił Kownacki. Już minutę później były napastnik Lecha Poznań cieszył się z pierwszego gola w Serie A. Młodzieżowy reprezentant Polski zaliczył trzeci występ w lidze, wcześniej zagrał też w Pucharze Włoch, gdzie zdobył bramkę w meczu z Foggią (3:0).

Po ośmiu meczach Serie A Sampdoria zajmuje piąte miejsce w lidze z dorobkiem 17 punktów. Do prowadzącego Napoli zespół z Genui traci siedem punktów.