Atletico Madryt wyeliminowane z Pucharu Króla przez trzecioligowca!

Atletico Madryt odpadło w 1/16 Pucharu Króla! Zespół Diego Simeone przegrał 1:2 z trzecioligowym Culturalem Leonesa.

Zaczęło się dobrze dla faworyzowanych gości, którzy prowadzili od 62. minuty. Wtedy to gola dla ekipy Diego Simeone strzelił Angel Correa. Z biegiem czasu przewaga gospodarzy rosła. Ci w 83. minucie wykorzystali zamieszanie w polu karnym Atletico i niespodziewanie doprowadzili do wyrównania. Bramkę zdobył Julen Castaneda. 1:1 i sędzia zarządził dogrywkę.

Tomasz Ćwiąkała porównuje reprezentacje Hiszpanii i Polski:

Sensacyjna porażka Atletico

Cultural nie zamierzał odpuszczać faworyzowanym gościom i w 108. minucie strzelił kolejnego gola. Po szybkiej kontrze Adana pokonał Sergio Benito. Atletico nie potrafiło odpowiedzieć, choć na boisku byli m.in. Joao Felix, Saul i Vitolo. Dość powiedzieć, że cały budżet madryckiego klubu wynosi 403 mln euro, a Cultural Leonesa jedynie 2,75 mln euro.

Atletico w tym sezonie rozczarowuje. W lidze hiszpańskiej jest trzecie, ale po 20 kolejkach traci już osiem punktów do Realu Madryt i Barcelony. W Lidze Mistrzów zespół Simeone wyszedł z grupy, ale w 1/8 zmierzy sie z Liverpoolem, który będzie zdecydowanym faworytem tego dwumeczu.