Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Znamy nowy termin El Clasico? Real i Barcelona zgodziły się na nową datę!

Przełożone z powodu napiętej sytuacji politycznej w Katalonii El Clasico odbędzie się najprawdopodobniej 18 grudnia. Na ten termin zgodziły się Barcelona i Real Madryt.

Pierwotnie hit ligi hiszpańskiej miał się odbyć 26 października, ale został przeniesiony ze względu na sytuację polityczną w Katalonii. Od kilku dni atmosfera w Barcelonie jest gorąca, a na ulicach jest niebezpiecznie. A wszystko przez wyroki hiszpańskiego sądu najwyższego, który skazał dziewięciu polityków na kary więzienia (od dziewięciu do trzynastu lat pozbawienia wolności). Katalońscy działacze niepodległościowi sprzeciwiają się panującemu ustrojowi, a także konstytucji Hiszpanii. Mieszkańcy Katalonii w geście solidarności wyszli na ulice, zablokowali lotnisko El Prat, stacje metra, a na ulicach doszło do poważnych zamieszek. 

Zobacz, jak Barcelona dba o swoją nową gwiazdę:

El Clasico w grudniu?

Hiszpański Związek Piłki Nożnej przełożył El Clasico, ale nie wyznaczył nowego teminu - ten miały zaproponować oba zainteresowane kluby. Z komunikatów Barcelony i Real wynika, że mecz odbędzie się 18 grudnia

- Klub chciał rozegrać El Clasico 26 października na Camp Nou zgodnie z planem i zakomunikował to Komitetowi. Po otrzymaniu decyzji Komitetu o przełożeniu meczu ze względu na "wyjątkowe okoliczności" oraz wobec prośby o ustalenie nowej daty między klubami, klub zaproponuje datę 18 grudnia - wskazała Barcelona w oświadczeniu.

- Real Madryt komunikuje, że zaproponowaną datą przez oba kluby jest 18 grudnia - dodał madrycki klub.

Więcej o:
Komentarze (4)
Znamy nowy termin El Clasico? Real i Barcelona zgodziły się na nową datę!
Zaloguj się
  • skokens

    Oceniono 6 razy -4

    Dobrze, że w tym sezonie się chociaż odbędzie a nie za 3 lata, jak tam w Hiszpanii jujuż mnie szok po przyszłym rozlewie krwii do którego jak przewiduje wkrótce dojdzie, bo by musieli w 2023 sześć el'classico pod rząd pyknąć.

    Jak by w Polsce nie dało się przeprowadzić imprezy masowej ze względu na niepokoje społeczne to Boni, von Thun i całe to totalne lewactwo nawoływało by do "stanowczej interwecjii EU" i myśle, że na kilkumiesięcznym masturbowaniu się w mediach na temat "którą dytektywe teraz wdroży UE w sprawie Polski" by się to nie skończyło, tylko było by grubiej. Totalni mówili by, że w Polsce jest obecnie gorzej niż w stanie wojennym, w Polsce planuje armagedon a demokracja chyli się ku upadkowi.
    Dlatego śmieszy mnie stanowisko totalnych odnośnie PiS'u i jej wizjii Polski, bo to wszystko to jest rzeczywistość urojona.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX