Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Władze La Ligi chcą przenieść El Clasico! Bezpieczeństwo meczu mocno zagrożone

Komitet Rozgrywek La Ligi chce przeniesienia najbliższego El Clasico z Barcelony do Madrytu (26 października). Wszystko przez wielkie zamieszki w stolicy Katalonii powodowane protestami po wyrokach dla członków partii separatystycznych.

Sytuacja w Barcelonie jest napięta od poniedziałku. A wszystko przez wyroki hiszpańskiego sądu najwyższego, który skazał dziewięciu polityków na kary więzienia (od dziewięciu do trzynastu lat pozbawienia wolności). Powodem było sprzeciwienie się panującemu ustrojowi, a także konstytucji Hiszpanii. Mieszkańcy Katalonii wyszli na ulice, zablokowali lotnisko El Prat, stacje metra, a na ulicach doszło do poważnych zamieszek. 

Barcelona dostała propozycje przeniesienia meczu

W przyszła sobotę w Barcelonie zaplanowane jest jednak El Clasico, dlatego Komitet Rozgrywek La Ligi chce przeniesienia najbliższego hitu z Barcelony do Madrytu. FC Barcelona miała już dostać propozycję, o czym piszą hiszpańskie media. Klub ma trzy dni na ustosunkowanie się do prośby.

Warto dodać, że na przyszłą sobotę w Barcelonie zaplanowano także dużą manifestację, która może wpłynąć na bezpieczeństwo meczu, a także grozi zakłóceniem porządku na trybunach i w okolicach stadionu. FC Barcelona stoi po stronie manifestujących, a klub nie zgadza się z wyrokami sądu, co zostało przekazane w specjalnym oświadczeniu. 

Mecz zaplanowano na 26 października, a decyzja w sprawie ewentualnego przeniesienia ma zapaść do najbliższego wtorku. Kluby nie chcą przeniesienia spotkania, ale ich zgoda wcale nie musi być potrzebna. 

Więcej o:
Komentarze (8)
Władze La Ligi chcą przenieść El Clasico! Bezpieczeństwo meczu mocno zagrożone
Zaloguj się
 • gunston

  Oceniono 3 razy 1

  Władzom La Liga gratuluję wyobraźni. Przeniesienie meczu do Madrytu to jak dolanie oliwy do ognia w obecnej sytuacji. To decyzje Sądu Najwyższego wywołały zamieszki, których można się było przecież spodziewać i to Sąd Najwyższy ostatecznie ponosi odpowiedzialność za konsekwencje swoich wyroków. Źle to wszystko rokuje - twardy kurs zwykle spotyka się z twardą reakcją.

 • jethro21

  Oceniono 1 raz 1

  Godzinę juz zmienili pod Chinczyków to jaki problem przenieść zarówno ten mecz jak i rewanż do Pekinu

 • adalberto3

  0

  Wąchock jest odpowiednim miejscem dla takiego meczu. Będzie bezpiecznie !

 • mirgol_wawa

  0

  A u nas za mieszanie polityki ze sportem katzw się kluby. BRAWO POLACTWO.

 • zlosliwyskrzat

  0

  Niech żyją Wolni Ludzie!!! Niech żyje Samostanowienie!!! Niech żyją Wolni Katalończycy!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX