Real Madryt wydał oficjalne oświadczenie dotyczące Thibaut Courtois. Klub dementuje doniesienia mediów

Thibaut Courtois nie wyszedł we wtorek na drugą połowę meczu Ligi Mistrzów Real Madryt - Club Brugge (2:2). Klub sytuację wytłumaczył problemami żołądkowymi zawodnika. Hiszpańskie media poinformowały jednak, że bramkarz cierpi na stany lękowe. Po tych doniesieniach władze Realu zdecydowały się na wydanie oficjalnego oświadczenia.

Real Madryt wypadł bardzo przeciętnie we wtorkowym spotkaniu Ligi Mistrzów z Club Brugge. Hiszpański zespół przegrywał po pierwszej połowie 0:2. Ostatecznie na własnym boisku wywalczył z belgijską ekipą remis 2:2. Już w przerwie Zinedine Zidane przeprowadził dwie zmiany. Za Nacho wszedł Marcelo, a za Thibaut Courtois Alphonse Areola.

Zidane ma problemy w Realu. Co zrobi?

Problemy żołądkowe powodem zmiany. Real wydał oficjalny komunikat

Zmiana bramkarza podczas meczu to nieczęsty widok. Kibice od razu zaczęli się zastanawiać, czy Zidane nie ma przypadkiem dość słabej formy Courtois. Belg zawinił przy pierwszej bramce dla klubu z Brugii. To nie pierwszy jego błąd w ostatnich miesiącach. Jednak nie błędy, a problemy żołądkowe - zdaniem Realu - były powodem zmiany Belga w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów. Inaczej twierdzą natomiast hiszpańscy dziennikarze, według których Courtois ma problemy psychologiczne. Według nich cierpi bowiem na nawracające stany lękowe - Do zawrotów głowy i problemów żołądkowych doprowadziły właśnie stany lękowe, a nie konkretny wirus - napisał portal okdiario.com.

Na doniesienia wspomnianego serwisu bardzo szybko zareagowały władze Realu, które postanowiły wydać oficjalny komunikat. "W związku z niektórymi informacjami na temat naszego zawodnika Thibaut Courtois, Real chce oświadczyć, że:

1. U naszego zawodnika nigdy nie zdiagnozowano rzekomych stanów lękowych, a zatem te informacje są absolutnie fałszywe.
  2. U Thibauta Courtois zdiagnozowano ostre zapalenie żołądka i jelit, które spowodowało odwodnienie i zaburzenia równowagi elektrolitowej, co uniemożliwiło mu zakończenie meczu w Brugii
  3. Zawodnik obecnie pozytywnie zareagował na zastosowane leczenie"