Sport.pl
  
Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

FC Barcelona oficjalnie ukarana za transfer Griezmanna. Ta kwota to nie żart!

Barcelona została ukarana za nieprawidłowe przeprowadzenie transferu Antoine'a Griezmanna. Mistrzowie Hiszpanii będą musieli zapłacić... 300 euro grzywny.

Antoine Griezmann zmienił latem klub. Francuz odszedł z Atletico Madryt do Barcelony. Piłkarzem Blaugrany został oficjalnie 12 lipca. Mistrzowie Hiszpanii zapłacili za niego 120 mln euro, bo od 1 lipca jego klauzula spadła z 200 mln euro do 120. Atletico twierdziło jednak, że ma dowody, iż Griezmann doszedł do porozumienia z Barceloną przed 1 lipca, gdy kosztował więcej. Przepisy mówią, że zawodnik może negocjować przejście do innego klubu dopiero na pół roku przed ustaniem umowy z obecnym zespołem.

W związku z tym madrycki klub złożył skargę na "Dumę Katalonii" do Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej. Sprawą zajął się sędzia Juantxo Landaberea. Jak informował "El Mundo", uznał, że Barca musi zostać ukarana. W jaki sposób? Albo zamknięciem stadionu Camp Nou na jeden mecz albo grzywną w wysokości 300 euro. 

Barcelona otrzymała karę

Komitet Rozgrywek hiszpańskiej federacji ostatecznie postanowił, że Barcelona otrzyma jedynie grzywnę. Tłumaczono, że nie da się uwodnić, by Griezmann faktycznie podpisał wcześniej umowę z Blaugraną. - Komisja zdaje sobie sprawę, że grzywna w wysokości 300 euro, oprócz jej symbolicznego charakteru, nie sankcjonuje klubu i ewentualnie innych klubów, które w przyszłości miałyby taką samą sytuację. Nie ma jednak wystarczającego powodu, by Komitet zdecydował się na kolejną sankcję - taką jak proponowane zamknięcie stadionu - ponieważ ona dotyczy wykroczeń o innym charakterze - napisano w uzasadnieniu.

Więcej o:
Komentarze (13)
FC Barcelona oficjalnie ukarana za transfer Griezmanna. Ta kwota to nie żart!
Zaloguj się
 • elsa.arendelle

  Oceniono 4 razy 4

  To trochę tak, jakby skazać kogoś na 3 minuty wiezienia.

 • boliver

  Oceniono 2 razy 2

  Kabaret jak zlota pilka

 • firebirderek

  Oceniono 2 razy 2

  niech cie skontaktuja z football leaks

  raz dwa podadzą im datę

 • ferryk

  Oceniono 1 raz 1

  Atletico ośmiesza się takim podejściem. Jestem pewny, że zostaną odpowiednio przywitani w Barcelonie w czasie meczu ligowego.

 • lorca_mallorca

  Oceniono 1 raz 1

  300 euro ALBO zamknięcie stadionu na jeden mecz? Ale że zamknięcie ilu krzesełek na stadionie?

 • matri3x

  Oceniono 1 raz 1

  "Przepisy mówią, że zawodnik może negocjować przejście do innego klubu dopiero na pół roku przed ustaniem umowy z obecnym zespołem." w takim przypadku czy ktoś kumaty może wytłumaczyć PO CO KLAUZULE????? Jak je można URUCHOMIĆ ... skoro nie wolno wcześniej niż na pół roku przed końcem kontrakty prowadzić negocjacji?

 • dex_pl

  Oceniono 1 raz 1

  Jeżeli Barca została skazana to znaczy, że dowody (wystarczające) były. A skoro były dowody i naruszenie zasad to znaczy jedynie, że wysokość kary za ten rodzaj naruszenia zasad jest nieodpowiednia. A raczej jej widełki - bo 300 E dla malutkiego klubu jest już bolesne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX