Real Madryt pokonał lidera. Niedoceniana gwiazda bohaterem meczu

Real Madryt pokonał na wyjeździe Sevillę, dotychczasowego lidera La Ligi, po bramce Karima Benzemy. Dzięki tej wygranej "Królewscy" awansowali na 2. miejsce w tabeli.

Zidane planował rewolucję w Realu, ale niewiele z tego wyszło. Co teraz zrobi?

Pozycja Zinedine'a Zidane'a w Realu Madryt nie jest pewna, choć "Królewscy" w pierwszych czterech meczach zdobyli 8 punktów. Kibice coraz głośniej domagają się zmiany szkoleniowca, a media wymieniają wśród kandydatów do objęcia Realu m.in. Jose Mourinho. Kolejne mecze są więc okazją do odbudowy pozycji francuskiego trenera.

Niewielu sądziło, że Real Madryt stać na korzystny wynik w meczu przeciwko Sevilli. Pierwsze 15 minut potwierdzało ich obawy. Potem jednak "Królewscy" zaczęli grać tak, jak na nich przystało. Do przerwy utrzymywał się bezbramkowy remis, choć swoje okazje mieli Carvajal i Hazard. Fenomenalnie bronił jednak Vaclik.

Benzema bohaterem Realu

Po przerwie długo Real nie potrafił realnie zagrozić bramce Sevilli. To jednak zmieniło się w 64. minucie, gdy Karim Benzema wykorzystał perfekcyjne dośrodkowanie Carvajala. Gospodarze walczyli jak mogli o doprowadzenie do wyrównania, w 87. minucie piłka znalazła się nawet w bramce Courtois, ale Chicharito znalazł się na pozycji spalonej.

Dzięki tej wygranej Real Madryt przesunął się na pozycję lidera La Ligi, mając tyle samo punktów co Athletic Bilbao, który pokonał w niedzielę Alaves 2:0. Sevilla spadła na 5. pozycję, mając punkt mniej.